Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Promenáda červených vín

25. 11. 2008 15:59

Zlatou za kolekci vín obdržela Šlechitelská stanice vinařská a.s. Velké Pavlovice, stříbrnou Vinařství Radomil Baloun Velké Pavlovice, bronzovou se shodným průměrem Rodinné vinařství Jedlička&Novák Bořetice a Gedevani s.r.o.Nejvyšší počet bodů v mezinárodní soutěži Promenáda červených vín 2008 udělili odborní degustátoři gruzínské víno MUKUZANI, ročník 2005 od dovozce GEDEVANI s.r.o. Praha.

Možnost ochutnat přihlášená do této prestižní soutěže mají milovníci vín ve Velkých Pavlovicích, které se stanou ve dnech 28.-29. listopadu skutečným srdcem červených vín. V rámci mezinárodního festivalu vín budou zde prezentována červená a růžová vína z Moravy a z dalších evropských zemí.

Proč právě ve Velkých Pavlovicích? Jak říká čestný prezident Promenády červených vín Profesor Vilém Kraus: „Velké Pavlovice jsou středem ekologického bioregionu, ve kterém se na těžkých půdách s vysokým obsahem hořčíku rodí prvotřídní moravská červená vína. Červená vína z této podoblasti se vyznačují zvláštním charakterem, který je typický pro středoevropské vinařství a je přitažlivý pro pití jako doprovod k pokrmům tohoto regionu.“

Cílem festivalu je prezentace a soutěžní porovnání červených a růžových vín s garantovaným původem na Moravě a v Čechách s víny dováženými.

Více informací na:

www.forummoravium.cz
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: +420774364012