Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vína z České republiky na veletrhu Víno a destiláty

11. 5. 2007 11:00

Tisková zpráva, NVC, VF, Omnimedia

Praha, 11.5.2007 – Už první den 10. ročníku mezinárodního veletrhu Víno a destiláty lze očekávat jeden z vrcholů přehlídky. 15. května 2007 se totiž pod záštitou českého premiéra uskuteční prezentace věnovaná vínům z Moravy a Čech: Den vín z České republiky.

Moravští a čeští vinaři se, podobně jako v minulých letech, účastní přehlídky Víno a destiláty ve velkém počtu. Mezi vystavovateli se akreditovalo 52 producentů moravských a českých vín. Že půjde o expozice zajímavé, dokládá i fakt, že se naši vinaři stále častěji prosazují na mezinárodní úrovni. Z úspěchů v poslední době lze připomenout například ocenění na soutěžích Vinitaly, Chardonnay Du Monde, Vinalies Internationales nebo Concours Mondial de Bruxelles.

Vína z Moravy a Čech budou leitmotivem prvního dne veletrhu. Pod koordinací Vinařského fondu proběhne Den vín z České republiky, série akcí zaměřených na produkci našich vinařů. Návštěvníci veletrhu tak budou moci nejen ochutnat vzorky vynikajících moravských vín na stáncích jednotlivých vystavovatelů, ale budou se také moci seznámit s dílčími projekty zaměřenými na podporu našich vinařů. Na stánku Národního vinařského centra a Vinařského fondu budou k dispozici informace o projektu propagace našich vín pod značkou „Vína z Moravy, vína z Čech“, projektu vinařské turistiky, pozvánka k návštěvě Salonu vín, nejreprezentativnější výstavy produkce našich vinařů ve Valticích a další. Příjemnou atmosféru Dne vín z České republiky bude podkreslovat cimbálová muzika Slovácko ml. a zpěv Jožky Šmukaře.

Moravská a česká vína však budou nepřehlédnutelná už při vstupu do výstavních prostor. Vzhledem k tomu, že právě probíhá rozsáhlá marketingová kampaň, jejímž smyslem je podpořit pozitivní vnímání našich vín mezi českou veřejností, dočkají se návštěvníci veletrhu i zajímavého překvapení: špaček známý jako motiv z televizní reklamy si Den vín z České republiky rozhodně nemohl nechat ujít...

Další informace o moravských a českých vínech naleznete na www.wineofczechrepublic.cz

Oficiální webová stránka veletrhu Víno+destiláty: www.vegoprag.cz/

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Janu Škrletovou
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 221 419 220
Omnimedia Public Relations, s.r.o.
www.omnimedia.cz


(pk)