Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Velký Merlot ze Sonberku přivezl zlato z mistroství světa

26. 5. 2019 08:52

Ve dnech 26. - 28. dubna se ve švýcarském horském městě Sierre v kantonu Valais konalo prestižní Mistrovství světa vín z odrůdy Merlot a kupáží s minimálním množstvím 50% této slavné a známé odrůdy, Mondial du Merlot. U této soutěže jsou každoroční samozřejmostí patronáty Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno OIV se sídlem v Paříži a Mezinárodní unie enologů UIOE. Hodnocení Mondial du Merlot je součástí i vinařského hodnotícího grandslamu, organizace VINOFED, která sdružuje právě jen ta nejprestižnější světová klání.

Významnosti akce odpovídalo i složení poroty, kde zasedla například prezidentka OIV, paní Regina Vanderlinde z Brazílie, pan Fernando Gurruchari Jaque, prezident španělské unie degustátorů a ředitel soutěže Bacchus Madrid nebo pan François Murisier, švýcarský prezident organizace VINOFED. Českou republiku v porotě zastupoval pan Miroslav Majer ze společnosti DAVINUS.

Vinaři z osmnácti zemí světa přihlásili na letošní ročník celkem 460 vzorků a jednu z mála zlatých medailí a zároveň jedinou pro Českou republiku, na kterou bylo třeba dosáhnout u vzorku minimálně na 89 bodů, si ze Švýcarska odvezl, a svou tuzemskou výjimečnost v této odrůdě potvrdil  SONBERK se svým Merlotem ročníku 2016.

tisková zpráva, autor: Miroslav Majer

Svatomartinské ročníku 2019 ochutnáme už v pátek 8. listopadu a bude kvalitnější

3. 6. 2019 13:08, Pro veřejnost

Vinařský fond, majitel ochranné známky Svatomartinské, rozhodl pro letošní rok o dvou změnách v jejím používání: Pro možnost používat známku Svatomartinské budou muset vína ročníku 2019 získat p ...

Vína z Moravy, Vína z Čech