Menu
akce-top
akce a novinky

Talent BOHEMIA SEKT TROPHÉE má vítězku

V Brně dorůstá nová generace sommelierů. Soutěž BOHEMIA SEKT Trophée v kategorii Talent ovládla Marie Iránková ze Střední školy Brno, Charbulova

Starý Plzenec, 9. října 2018 – Na jihu Moravy se utkali nejlepší mladí sommelieři o vítězství v prestižní soutěži BOHEMIA SEKT Trophée – Sommelier ČR v kategorii Talent. O titul soutěžilo celkem třináct studentů gastronomických škol. Vítězkou se stala Marie Iránková ze Střední školy Brno, Charbulova, druhé místo získala její spolužačka Nikola Štěpánková a třetí příčku obsadila Anna Rieckelová z Hotelové školy Plzeň.

„V Marii Iránkové se skrývá velký sommelierský talent. Celou naši porotu oslovila kvalitním servisem i milým, ale zároveň sebejistým vystupováním, které je rovněž u obsluhy dobré restaurace nezbytností. Teoretická znalost vína byla pak už jen třešničkou na pomyslném dortu,“ chválí vítězku porotce David Král, hlavní sommelier společnosti BOHEMIA SEKT a dvojnásobný mistr České republiky v sommelierství.

Soutěž BOHEMIA SEKT – Trophée Talent se konala již po jedenadvacáté. Mladé soutěžící posuzovala pětičlenná porota v čele s prezidentem Asociace sommelierů ČR Martinem Pastyříkem.

Cílem soutěže je podpora sommlierského vzdělání na hotelových a odborných gastronomických školách a také hlubší rozvoj této profese v Česku.

Projekt dlouhodobě spolupořádá Asociace sommelierů ČR a společnost BOHEMIA SEKT. V kategorii Talent mohou soutěžit ti sommelieři, kteří se na profesi sommeliera teprve připravují.

Pro profesionály s většími zkušenostmi je naopak určena soutěž BOHEMIA SEKT Trophée Professional. Určena je sommelierům, kteří tuto profesi aktivně praktikují alespoň jeden rok a jsou starší 18 let.

Sommelieři soutěžící v této kategorii předvedou svůj um a znalosti 23. října 2018, finále proběhne v tentýž den na prknech Nové scény Národního divadla.

Akce se koná za podpory Vinařského fondu ČR. Dalšími partnery jsou Makro, Pulltex, Korunní  a Asociace hotelů a restaurací ČR. Mediálním partnerem je časopis Wine and Degustation.

Tisková zpráva, zdroj: https://www.trophee.cz/2018/10/10/soutez-v-kategorii-talent-ovladla-marie-irankova/

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech