Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinařská fotbalová reprezentace veze z EURA bronz!

3. 6. 2018 19:14

První významný úspěch ve své krátké historii zaznamenala fotbalová reprezentace našich vinařů. V boji o bronz zdolala ambiciózní Itálii a na historicky šestém fotbalovém Mistrovství Evropy vinařů ve Slovinsku obsadila skvělé 3. místo. „Jsem šťastný. Moc mě sice mrzelo, že se v posledních dnech před šampionátem zranilo několik kluků a se zúženým kádrem jsem netušil, co vše vydržíme a jak se popasujeme se silnou konkurencí. Zvládli jsme to, udělali jsme sobě a věřím, že i spoustě lidem u nás radost“ poznamenal Martin Chlad, prezident reprezentačního výběru FC Czech Wine Team.

Ve skupině A, v nádherné vinařské destinaci Goriška Brda se naši střetli nejprve s Rakouskem /3:1/, dále Portugalskem /4:1/ a nakonec Itálií, kdy výsledek 0:0 stačil k postupu z prvního místa. Skupinu B v Mariboru suverénně ovládli Němci, před domácími Slovinci, Maďarskem a Švýcarskem.

Ve vyřazovací části, která se odehrála na východě Slovinska ve městě Murska Sobota tak na sebe narazili Slovinsko – Česká republika a Německo – Itálie. Naše reprezentace sice po dvakráte vedla, ale když nám byl 30 minut před koncem vyloučen klíčový středopolař a nařízen pokutový kop, který Slovinci proměnili, začala se rýsovat naše první porážka na šampionátu /2:3/. Druhé semifinále ovládli hladce Němci /4:0/. Podruhé nás tedy na šampionátu vyzvali Italové. „Páté utkání ve čtyřech dnech napovídalo, že to bude o morálce, koncentraci a lepší taktice. V tomto směru trenér Stanislav Vajčner /sklep Petrovské bůdy/ odvedl výbornou práci. Precizní defenzivou, rychlými kontry a skvělým střeleckým představením Tomáše Drápala /vinařství Pavlovín/ jsme pokořili Itálii 3:0“, doplňuje Martin Chlad. Ve finále pak Slovinci oplatili Němcům porážku ze skupiny, zvítězili 3:2 a obhájili titul evropských šampionů.

Turnaj svedl dohromady 8 reprezentací, 8 významných evropských vinařských zemí. Týmy musí splňovat základní podmínku, že minimálně 75% hráčského kádru tvoří vinaři. Zbylá čtvrtina pak mohou být osoby, které jsou profesně provázány s vínem. Ve vinařské reprezentaci ČR je aktuálně zastoupeno 34 českých, především však moravských vinařství.

Součástí celého podniku je i prezentace vín z produkce vinařství jednotlivých zemí. V místech konání, především však na závěrečném festivalu vína v Murske Sobotě, tak mohli hosté degustovat až na pětset vín.

Další šampionát proběhne v roce 2020 právě v České republice. Vše se odehraje ve dnech 19. – 23.5.2020 ve Znojmě, Mikulově a finálová část v Uherském Hradišti na tamním ligovém stadionu.

 

VINO EURO 2018 – pořadí jednotlivých zemí

  1. Slovinsko
  2. Německo
  3. Česká republika
  4. Itálie
  5. Maďarsko
  6. Portugalsko
  7. Švýcarsko
  8. Rakousko

 

Kontakt: + 420 774 778 817 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Informace: www.fcvinari.cz a facebook FC vinaři – vinařská fotbalová reprezentace                              

TISKOVÁ ZPRÁVA

Vino Euro 2018 / Slovinsko

29.5. – 2.6.2018

Goriška Brda / Maribor / Murska Sobota

 

 

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech