Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Hodnocení finalistů Vinařství roku bylo zahájeno

27. 11. 2017 11:36

Velké Bílovice - Dnes, v brzkých ranních hodinách, zahájila komise profesionálů napříč obory hodnocení finalistů, kteří bojují o titul v osmém ročníku soutěže Vinařství roku, pořádané Svazem vinařů ČR. Během následujících dvou dnů navštíví komise všechna finálová vinařství, komplexně zde posoudí jejich činnost nejen v uplynulém roce a následně bude rozhodovat o vítězích.

Finalisté usilují o vítězství ve třech kategoriích - malá, střední a velká vinařství a o titul absolutní vítěz soutěže. Díky vzácné shodě hodnotící poroty v nominační fázi soutěže, postoupilo letos do finále hned deset vinařství. V kategorii malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok) to jsou Víno J. Stávek, Jakub ŠAMŠULA – vinařství, VICAN rodinné vinařství s.r.o. a Vinařství Škrobák. V kategorii střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok) Vladimír Tetur, Vinařství Trpělka a Oulehla a Gotberg, a.s. A v kategorii velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok) pak CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s., NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. a Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

Za dva dny navštíví sedmičlenná komise, složená z odborníků z různých oborů od vinařství, přes marketing až po design, všech deset vinařství přímo v jejich sídle. Už pestrost skladby členů komise napovídá, že pro úspěch v soutěži Vinařství roku nestačí jen vyrábět prvotřídní vína, ale vinařství musí být prvotřídní celkově. Musí mít vynikající vína, být špičkové při práci ve sklepě i vinohradu, musí se podílet na vinařství jako oboru a posouvat jej vpřed a v neposlední řadě musí profesionálně působit také navenek, na zákazníky,“ vysvětluje prezident Svazu vinařů ČR JUDr. Tibor Nyitray.

Završením celého hodnotitelského procesu bude 18. ledna slavnostní galavečer v Brně, na němž budou udělena ocenění výhercům ve třech soutěžních kategoriích a vinaři i veřejnost se dozví, kdo bude hrdým držitelem titulu absolutní vítěz Vinařství roku 2017.

Vítězi titulu Vinařství roku se v minulosti stala vinařství Vinselekt Michlovský a.s., Bohemia Sekt, a.s., Malý vinař – František a Hana Mádlovi, Znovín Znojmo, a.s., Sonberk a.s., Château Valtice – Vinné sklepy Valtice a.s. a Zámecké vinařství Bzenec.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR a Jihomoravského kraje. Hlavními partnery soutěže pro ročník 2017 jsou Korunní – voda vhodná k vínu, Albert s nabídkou vín finalistů v exkluzivní vinotéce v Praze na Chodově.

Více informací naleznete na www.vinarstviroku.cz

 

Tisková zpráva. Kontakt pro média:

Martin Chlad, Svaz vinařů ČR

Tel. +420 774 778 817

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Jiří Bažant, Omnimedia s.r.o.

Tel. +420 606 282 673                                                         

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.