Menu
akce-top
akce a novinky

Druhý ročník tenisového mistrovství ČR vinařů poznal své šampiony

11. srpna 2017 se za lehce dramatických okolností odehrál druhý ročník tenisového mistrovství České republiky vinařů. Akci pořádanou Svazem vinařů ČR a podporovanou Jihomoravským krajem málem zhatilo poněkud bouřlivé počasí, avšak několik logistických úprav nakonec dovolilo poznat vítěze. Tím se stali „znojmáci“ Petr Sedlák a Oto Heimel.

K radosti organizátorů zaznamenala akce při svém druhém ročníku téměř 100% nárůst hrajících dvojic. Nakonec celkem 13 párů (poté, co jeden ze zdravotních důvodů musel odstoupit) soupeřilo ve čtyřech skupinách, každý s každým na jeden set. Dva nejlepší postoupili do čtvrtfinálového pavouka poslední ze skupin sehráli skupinu „útěchy“ o 9. až 13. místo systémem každý s každým.

A i když hráčská úroveň byla opět velmi dobrá a vyrovnaná, vítězství nakonec na svoji stranu strhla dvojice Petr Sedlák a Oto Heimel z Hodonic na Znojemsku. „Pohyb na vinici se vyplatil“, poznamenal s nadsázkou lehce unavený, ale usměvavý Petr Sedlák, majitel vinohradů a pěstitel révy vinné ponejvíce v katastru obce Havraníky. Ve finále si poradili s kombinovanou, avšak skvěle hrající dvojicí z Velkých Bílovic Luboš Skoupil a Dalibor Šefránek. Kombinovanou proto, že zatímco Luboš profesí vinař, Dalibor zastupoval barvy „obchodně-partnerské“, konkrétně firmy BS vinařské potřeby, která byla i partnerem MČR vinařů. Třetí místo patřilo po pomalejším rozjezdu, ale důrazném a kontrolovaném závěru Markovi Šťastnému a Martinu Klanicovi. Marek Šťastný (Chateau Valtice) tak téměř zopakoval úspěch jeho bratra Davida z loňského roku, kdy se s parťákem Lukášem Tesárkem stali historicky prvními vítězi.

Akce dle svého statutu umožňuje účast nejen vinařů a vinohradníků, ale také osob pracujících v oboru, jejichž hlavním předmětem činnosti je aktivita spojená s vínem. Dále je otevřena zástupcům obchodních partnerů SVČR. „Velmi mě těší, že absolutní převahu v tomto smyslu mají samotní vinaři, bylo jich tu bezmála 70%“ poznamenal Martin Chlad, organizátor akce.

Přitom ještě v týdnu proběhl velký organizační kotrmelec. Akce byla půl roku plánována se všemi rezervacemi ve Znojmě v osvědčeném areálu místního TK. Nicméně předpověď počasí zapříčinila, že organizátor akci přesunul „pod střechu“ do Kurdějova, do hotelového areálu s tenisovými kurty, kde se do role poskytovatele kompletního zázemí pro takovouto akci postavili s naprostým přehledem. A to vše tři dny před turnajem samotným.

Nadcházející šampionát prozatím nezná své místo, ale termínově bude v roce 2018 mířit opět do srpna.

Velký dík patří dlouhodobým partnerům SVČR a také podporovatelům této akce, společnostem: FORD, RENOMIA, BS vinařské potřeby a ACO.

Soutěž pořádá Svaz vinařů ČR za podpory Jihomoravského kraje.

 

Tisková zpráva. Kontakt:

Martin Chlad

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 774 778 817

Celkové pořadí čtvrtfinálové osmičky:

  1.     Petr Sedlák – Oto Heimel
  2.     Luboš Skoupil – Dalibor Šefránek
  3.     Marek Šťastný – Martin Klanica
  4.     Radim Osička – Hynek Opluštil
  5.     Martin Pastyřík – David Šťastný
  6.     Petr Bíza – Milan Sůkal
  7.     Ondřej Beránek – Rastislav Vašica
  8.     Martin Chlad – Petr Juračka

Pozn.: 9. – 13. uvedeme na vyžádání

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech