Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Saphira z Vinařství Volařík je absolutním vítězem soutěže Festwine

10. 5. 2017 17:22

Brno/Velké Pavlovice – Šampionem třináctého ročníku mezinárodní soutěže vín Festwine se stala Saphira 2016 výběr z hroznů z Vinařství Volařík. Do třináctého ročníku soutěže Festwine přihlásila devadesátka vinařství celkem 478 vzorků vín, jejich hodnocení odbornou porotou proběhlo 9. a 10. května v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

Nejlépe hodnoceným moravským vínem je Rulandské šedé 2015 pozdní sběr z Templářských sklepů Čejkovice.

Kategorii speciálních vín ovládl Ryzlink vlašský 2015 výběr z cibéb z Vican rodinného vinařství Mikulov.

Pohár za nejlépe hodnocené zahraniční víno míří do Vinné galerie v Brně za argentinský Lagarde Merlot 2013.

Nejlépe hodnoceným rosé je Cuvéé Thé Rosé z Vican rodinného vinařství Mikulov.

Diplom za nejlepší kolekci vín si odnáší Vinařství Volařík.

 

„V letošním ročníku soutěže Festwine byl znatelný nastupující trend oranžových vín, proto jsme se rozhodli, že příští rok vybereme vítěze i v této kategorii,“ nastiňuje vývoj Tomáš Vican z pořadatelské Vinné galerie v Brně.

Festwine jako jedna z mála soutěží umožňuje vinařům nahlédnout do bodování a od porotců získat vyjádření k jejich hodnocení. Vedle nalévání vín z karaf odlišuje soutěž od řady ostatních i speciální dekantace, v rámci které si vinaři mohou u přihlášených vín určit, po jakou dobu před ochutnávkou a hodnocením mají být otevřená, aby se co nejlépe rozvinula jejich vůně a chuť. „Jedním z poslání a cílů mezinárodní soutěže vín Festwine je poskytnout všem vystavovatelům zpětnou vazbu o tom, jakými body jejich vína hodnotili jednotliví degustátoři. Chceme tak podpořit odborný dialog,“ vysvětluje Tomáš Vican.

Vína hodnotila sedmadvacetičlenná komise složená ze špičkových degustátorů. Všichni ocenění vinaři obdrží ručně tištěný diplom z mědirytiny s vinařským motivem.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předávání ocenění s kulturním programem a ochutnávkou všech přihlášených vzorků vín se uskuteční ve čtvrtek 25. května od 18 hodin v areálu SKM Masarykovy univerzity, Vinařská 5, Brno v prostorách auly menzy. Vstupenky na akci jsou v prodeji ve Vinné galerii (www.vinnagalerie.cz) v Lužánecké ulici 16 v Brně.

 

Více informací a kompletní výsledky naleznete na WWW.FESTWINE.CZ

 

Tisková zpráva. Kontakty:

Tomáš Vican, 777 999 169, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vinná galerie, www.vinnagalerie.cz, Lužánecká 16, 602 00 Brno

Tomáš Franzki, PR, 604 535 924, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.