Menu
akce-top
akce a novinky

Naši vinaři získali dvě zlaté medaile na světové soutěži Modrých Portugalů 2016

V pořadí čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Modrých Portugalů Portugieser du Monde 2016 přinesl moravským vinařům dvě zlaté medaile. Vinařství U Kapličky zaujalo hodnoticí komisi vínem Miss Víno Modrý Portugal 2013 a vínem Dalibor Modrý Portugal 2013.

Soutěž nejlepších červených vín odrůdy Modrý Portugal, která se právě uskutečnila v maďarské Pecsi, přinesla naši vinařům zlaté ocenění hned za dvě vína. Víno Dalibor Modrý Portugal 2013, které získalo zlatou medaili, pochází ze stejnojmenné kolekce vín Vinařství U Kapličky. Vína z této kolekce se vyznačují mohutností a mají vysoký potenciál dalšího zrání.

Další zlato v soutěži Portugieser du Monde obdrželo víno z kolekce Miss Víno Modrý Portugal 2013 rovněž z Vinařství U Kapličky. Jak prozrazuje název, kolekce vín je vybrána společně s finalistkami soutěže Miss víno, která je soutěží ženské osobnosti v jedinečném spojení s moravským vínem a vinnými tradicemi.

> Kompletní informace a výsledky: http://pecsiborozo.hu/portugieser-en/main-menu/winners.html

 

Tisková zpráva. Pro více informací:

Ing. Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o.p.s.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nikola Bukajová, Omnimedia, s. r. o.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 602 355 069

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech