Menu
akce-top
akce a novinky

Josef Valihrach získal ocenění za druhé nejlepší víno soutěže Chardonnay du Monde

Na čelních pozicích soutěže se vína Josefa Valihracha umisťují pravidelně a předloni dokonce celou soutěž vyhrál. Zopakovat absolutní prvenství se letos v konkurenci bezmála osmi set Chardonnay z celého světa bohužel těsně nepodařilo, ale přesto jde o mimořádný úspěch a hlavně potvrzení setrvalé prvotřídní kvality prezentovaných vín.

„Během pěti let, po které do soutěže přihlašujeme naše vína se nám vždy daří obsadit první pětku. Považuji to za historický úspěch pro moravské a české vinaře,“ hodnotí výsledek soutěže Josef Valihrach.

Valihrach kromě druhého místa v absolutním pořadí za Chardonnay výběr z bobulí, ročníku 2011 získal ještě jednu zlatou medaili za Chardonnay výběr z hroznů, 2012. V soutěži uspěl také vinař Tomáš Krist, který získal stříbrnou medaili za Chardonnay výběr z hroznů, 2013. Celkem organizátoři soutěže hodnotili 782 světových Chardonnay.

Úspěchy na prestižních mezinárodních soutěžích vín zaznamenávají moravští a čeští vinaři opakovaně. Svědčí o tom mimo jiné i nedávná ocenění pro vinařství Znovín Znojmo, které získalo na největší světové přehlídce odrůdy Sauvignon - Councours Mondial du Sauvignon dvě zlaté medaile. Prestižní vinařskou soutěž Vinalies Internationales v Paříži letos vyhrál v kategorii růžových vín Cabernet Moravia z vinařství Leoše Horáka z Vrbice na Hodonínsku.

Další informace o soutěží na oficiálním webu: http://www.chardonnay-du-monde.com/

Tisková zpráva. Pro více informací:

Ing. Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o.p.s.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 519 352 072, +420 721 414 575

Nikola Bukajová, Omnimedia, s. r. o.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 602 355 069

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech