Menu
akce-top
akce a novinky

Vítězem soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2015 se stalo Valtické podzemí

Vítězem soutěže v rámci projektu TOP VINAŘSKÝ CÍL se stalo Valtické podzemí – Vinařství Lednice Annovino. Stříbrný TOP vinařský cíl si vysloužila Villa Daniela – venkovské sídlo milovníků vína, bronzový pak Café FARA. Cenu Národního vinařského centra získala podniková prodejna ZNOVÍNU ZNOJMO v Louckém klášteře. Anketa probíhala letos již počtvrté a těší se stále většímu zájmu široké veřejnosti, která o vítězích hlasuje. Akci zastřešuje Vinařský Institut ve spolupráci s odborným partnerem Národním vinařským centrem.

Vinařští turisté svými hlasy vybírají mezi vinařskými cíly, kterým, jako nadstandardně kvalitním, udělilo příslušnou certifikaci Národní vinařské centrum, nebo je vybrali garanti z řad vinařských odborníků. "V letošním ročníku jsme poprvé rozšířili nominovaná zařízení - TOP vinařské cíle -  i mimo vinařské oblasti. Tým našich odborných garantů vytipoval jedinečná místa, kde se snoubí víno a zážitek. Je to posun správným směrem, což ukazuje i počet hlasů od milovníků vína, který je letos na dvojnásobku loňského ročníku,“ říká ředitel Vinařského institutu, Ing. Petr Psotka.

Letos bylo zlatem ověnčeno Valtické podzemí. Valtické podzemí nabízí zážitkové poznávání vína a historie (pro firemní i privátní klientelu), degustace, pronájem archivních boxů a sezonní akce. Provozovatelem Valtického Podzemí je VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO, které obnovilo slavnou vinařskou tradici v Lednici na Moravě.

Jako stříbrný TOP vinařský cíl 2015 byla ohodnocena Villa Daniela – venkovské sídlo milovníků vína a na třetím, bronzovém místě se umístilo Café FARA, které se nachází v blízkosti Mikulova.

Hlasování probíhalo od 1. 6. do 30. 9. 2015. Celkem bylo přijato 21.136 hlasů, což je téměř dvojnásobek loňského roku 2014, kdy hlasovalo celkem 11.389 lidí z řad široké veřejnosti. Loňským vítězem se stal valtický Salon vín.

Více informací na www.topvinarskycil.cz

Více o vinařské turistice na: www.vinazmoravy.cz a www.vinazcech.cz.

Pro více informací:

Ing. Petr Psotka, Vinařský institut, s. r. o.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.                    

Tel.:  +420 602 734 885

Mgr. Jana Škrletová, Omnimedia, s. r. o.                                                               

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.                               

Tel.:  +420 602 355 069

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech