Menu
akce-top
akce a novinky

Přes 160 medailí pro moravské vinaře z největší světové soutěže vín

Na největší světové soutěži vín, AWC Vienna, získali moravští vinaři 27 zlatých, 136 stříbrných medailí a 98 ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Mezi nejúspěšnější patří Vinselekt Michlovský, kam putuje vedle třiadvaceti stříbrných a 11 ocenění kvality dokonce 5 zlatých medailí. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

V konkurenci 11 611 vín 1708 vinařství ze 40 zemí celého světa se o medailová ocenění ucházelo 292 vín 53 moravských a českých vinařství. Medaili tak získalo přes 56 % přihlášených vzorků z České republiky.

„AWC Vienna je největší světovou soutěží a fakt, že odsud moravští a čeští vinaři přivážejí desítky medailí, je prestižní záležitostí. Takový počet medailí je oceněním celého moravského vinařství a ukazuje světu Českou republiku jako vysoce kvalitní a originální vinařský region,“ komentoval medailovou nadílku Ing. Pavel Krška, který účast našich vín ve Vídni organizačně zajišťoval a zároveň zasedl v komisi jako jeden z odborných porotců.

Mezi nejúspěšnější vinařství letošního ročníku patřila Vinselekt Michlovský, a.s., BOHEMIA SEKT, s. r. o. a Vinařství Štěpán Maňák, kteří si odvezli tři a více zlatých medailí.

Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice.

Více o soutěži: www.awc-vienna.at 

Tisková zpráva. Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Ing. Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o.p.s.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: +420 721 414 575

Mgr. Jana Škrletová, Omnimedia, s. r. o.                                                              

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.                                

Tel.:  +420 602 355 069

Související články na tomto webu

Přehled úspěchů našich vín v zahraničí v roce 2015

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech