Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Další skvělý úspěch vinařů z České republiky - tentokrát na awc-vienna

4. 11. 2006 19:59

Tisková zpráva, SOMMELIER - revue pro hotel & restaurant

Celkem 50 medailí z 88 soutěžících vzorků vín z České republiky získali moravští vinaři na letos druhé nejpočetněji obeslané soutěži vín na světě - rakouské awc-vienna. Celkem soutěžilo 5118 vín z 29 zemí všech pěti kontinenců. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny 31.října 2006 při Galanoci vína ve Slavnostním sále Vídeňské radnice.

Šampionem kategorie "Archivní bílá vína ročník 2002 a starší" se stal Ryzlink rýnský, výběr z hroznů 2002 z Vinselektu Michlovský, Veltlínské zelené výběr z hroznů 2002 z téhož sklepa obsadilo v téže kategorii druhé místo. Vinselekt a.s. si tak vydobyl právo jako jediné z našich vinařství vystavovat mezi stovkou "nejlepších vinařství světa" při Galanoci vína.

Nejvíce bodů (92,2) z našich vín získal ledový Ryzlink rýnský 2005 ze Znovínu Znojmo, v bohatě obsazené kategorii ledových vín to ale na vítězství bohužel nestačilo.

Základní kolo soutěže proběhlo ve dnech 16. - 23. srpna ve spolkové vinařské škole v Klosterneuburgu. Účast českých vinařů organizovala redakce časopisu SOMMELIER, která otevřela našim odborníkům také účast v degustační komisi - celkem 8 jich bylo nominováno do základního kola a na základě jejich profesionálních výsledků hodnocení byli čtyři degustátoři pozváni i na finálový Master tasting, kde se rozhodovalo 4. září ve Víneňské radnici o šampionech kategorií.

Blahopřejeme oceněným a i ostatní zveme k účasti na příštím ročníku!

Souhrnné výsledky oceněných vinařství z České republiky najdete na www.e-sommelier.cz, otevřete si je kliknutím na logo výstavy awc-vienna na titulní straně české verze.

Text a foto Luboš Bárta

(pk)

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech