Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Nejlepší vína ČR vybere porota v pátek

6. 1. 2015 11:17

Odborná porota vybere v pátek 9. ledna v Mikulově nejlepší víno České republiky pro rok 2015 a složení Salonu vín – národní soutěže vín 2015. Finálovým hodnocením dvou set nejlepších moravských a českých vín tak vyvrcholí největší a nejvyšší soutěž vín v České republice.

Soutěž pořádá Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu a ve spolupráci se Svazem vinařů ČR.

Odborná komise rozhodne o vítězích jednotlivých kategorií, nejlepší kolekci a samozřejmě vybere i absolutního Šampiona, který bude zveřejněn krátce po skončení hodnocení. Dále přidělí nejlepší stovce vín titul Salon vín ČR pro rok 2014. Oceněná budou vína budou následně umístěna v prestižní degustační expozici Salon vín ČR ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích, kde budou po slavnostním otevření přístupné veřejnosti po celý další rok.

„Každým rokem zaznamenáváme stoupající zájem vinařů o naši nejprestižnější oborovou soutěž a zároveň o celoroční expozici nejlepších vín České republiky. Letos se do prvního kola registrovalo rekordních 112 vinařských firem, což nás samozřejmě velmi těší. Stoupající zájem vinařů zaručuje, že i letos bude opravdu silná konkurence a stovka nejlepších vín se bude vyznačovat výjimečnou kvalitou," komentuje soutěžní klání ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Stávající expozice Salonu vín ČR 2014 ve Valticích bude otevřena až do konce ledna 2015. Nová kolekce Salonu vín 2015 bude pro veřejnost otevřena opět od soboty 28. února 2015 do konce ledna 2016.

Salon vín ČR a nejkvalitnější moravská a česká vína se dlouhodobě těší přízni také hlav státu. Záštitu nad ním stejně jako jeho předchůdce opět převzal prezident republiky Miloš Zeman.

Prosincovému hodnocení, jež proběhlo ve dnech 9.–11. prosince, předcházel seriál hodnocení Národní soutěže vín v jednotlivých moravských vinařských podoblastech (slovácké, mikulovské, znojemské a velkopavlovické) a ve vinařské oblasti Čechy. Výsledky těchto nominačních kol sestavily 722 semifinalistů pro prosincové hodnocení, na němž bylo vybráno 200 finalistů posuzovaných 9. ledna v Mikulově. Celkově se všech nominačních podoblastních soutěží zúčastnilo rekordních 1646 vín, což dělá z Národní soutěže vín s přehledem největší soutěž vín v České republice.

Salon vín ČR

Vína uložená v degustační expozici Salonu vín ČR jsou určena ke vzdělávání návštěvníků o víně a propagaci a podpoře našeho vinařství. Široká veřejnost, včetně zahraničních návštěvníků, má možnost naše nejlepší vína ochutnat na jednom místě a v reprezentativních prostorách a zároveň se dozvědět všechny podstatné informace o každém víně i výrobcích, jejichž vína budou v Salonu vín České republiky zastoupena. Samozřejmostí je také možnost jakékoli z vystavených vín si také pro neobchodní účely zakoupit.

Salon vín – národní soutěž vín – je vyvrcholením celého systému soutěží a hodnocení vín, který se skládá z 5 oblastních soutěží Národní soutěže vín: 4 soutěže ve vinařské oblasti Morava podle jednotlivých podoblastí (znojemská, mikulovská, velkopavlovická a slovácká) a dále soutěž vinařské oblasti Čechy.

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia

Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Ing. Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o.p.s.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 721 414 575

Mgr. Jana Škrletová, Omnimedia, s.r.o.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 221 419 220, 602 355 069

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech