Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Naše vína vezou medaile ze soutěže VINAGORA v Tokaji

23. 6. 2014 11:56

Tři zlaté a tři stříbrné medaile získali naši vinaři prestižní na mezinárodní O.I.V. soutěži VINAGORA 2014 v Maďarsku, která se letos konala v atraktivním regionu Tokaj.

Celkem získala ČR tři zlaté medaile – dvě získal Znovín Znojmo, a.s. za Pinot Gris (Rulandské šedé), pozdní sběr, 2013 a druhou za Ryzlink rýnský, výběr z bobulí, 2013. Třetí zlatou medaili obdrželo Vinařství u kapličky za Ryzlink rýnský 2013 z řady Víno Dalibor.
Znovín získal také dvě stříbra za SauvignonTropic 2013 a Sauvignon Green 2013; Vinařství u kapličky stříbro za Pálavu 2013 z řady Víno Dalibor.

V letošním roce se hodnocení konalo ve vinařském městečku Tarcal na východě Maďarska, v oblasti Tokaj.

„Výborná organizační i odborná úroveň, vyvážené složení hodnotících komisí i originální maďarský počítačový systém iWines pro hodnocení vín řadí tuto soutěž mezi světovou elitu", říká Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, který se hodnocení zúčastnil jako jeden z porotců. Národní vinařské centrum zajišťovalo také společnou účast vín na této soutěži.

Celkem se soutěže zúčastnilo 585 vín z 18 zemí světa, z nichž 17 reprezentovalo Českou republiku.

Kromě vlastního bodového hodnocení vytvářeli degustátoři u každého vína aromatický profil a také hlavní charakteristické znaky (deskripci) vína.

Soutěž VINAGORA byla založena v roce 1992 a získal patronaci OIV (Mezinárodní organizace pro révu a víno) a UIOE (Mezinárodní unie enologů) a je aktivním členem VINOFED (FédérationMondiale des Grands Concours Internationaux de Vins et Spritiueux).

Více o soutěži na www.vinagora.com

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia.