Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vydání oblíbených průvodců a map z edice „KRAJEM VÍNA 2012“ zahajuje sezónu vinařské turistiky

9. 1. 2012 13:25

Tisková zpráva

Ve dnech 12 . – 15. ledna představí Národní vinařské centrum a Vinařský fond nové vydání edice nejvyhledávanějších vinařských průvodců a map KRAJEM VÍNA 2012. Na veletrzích cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2012 v Brně tak budou mít návštěvníci první příležitost průvodce a mapy získat a seznámit se se všemi letošními novinkami.

Edice Krajem vína slouží všem milovníkům vína a návštěvníkům vinařské oblasti Morava nebo Čechy jako cenný zdroj informací nejen o místech, do nichž mohou zavítat, ale také jim stručně představí historii vinařství a jeho vývoj do současnosti, specifika pěstování révy vinné, klimatické podmínky, půdu či roční období, či chcete-li terroir. Čtenář zde najde zajímavé informace o tom, jak probíhá práce na vinici i ve sklepě během celého roku, jaký je systém dělení vín v České republice a nechybí ani představení předních vinařských cyklostezek České republiky. Materiály v edici (mapy a průvodci) šikovně kombinují víno, vinařství a vinohradnictví s nejatraktivnějšími místy v regionech tak, aby si každý příchozí mohl vybrat přesně tu míru propojení vína a turistiky, jaká mu vyhovuje.

Novinky

Nejpřitažlivější novinkou tohoto roku jsou redakční články v průvodcích - rozhovory s významnými osobnostmi jednotlivých podoblastí, které se svěřují čtenářům o svém vztahu k vínu a vůbec k vinařství a vinařské turistice v České republice. Za Znojemsko je to herečka Martina Válková-Preissová, na Mikulovsku hovoří MUDr. Jiří Holásek, Velkopavlovicko reprezentuje hudebník Roman Veverka a Slovácko a tím celou vinařskou oblast Morava uzavírá Břetislav Rychlík. V průvodci vinařskou oblastí Čechy se vyznal ze své lásky k vínu a bloumání krajinou MUDr. Jaroslav Špatenka.

Druhou novinkou je spojení vinařských průvodců s oblíbenou formou tištěného kalendáře vinařských akcí. Kalendář bude tedy jednak součástí průvodců a napoví, kde v okolí se kdy děje něco zajímavého, a zároveň zůstává v elektronické podobě na oficiální stránce moravského a českého vinařství www.vinazmoravy.cz - www.vinazcech.cz.

Na stránkách najdou čtenáři také užitečné propojení s adresářem vinařství, vinných sklepů, vinoték, ubytování s vinařskou tématikou a vinařských restaurací seřazených jak jinak než dle jednotlivých podoblastí. Stránky obsahují také část věnující se projektu vinařské turistiky „Certifikace zařízení vinařské turistiky“, který realizuje Národní vinařské centrum společně s Nadací Partnerství. Certifikace vinařské turistiky pomáhá nejen vinařským turistům vybrat z široké nabídky ta nejkvalitnější zařízení a služby napříč všemi vinařskými podoblastmi České republiky.

Ocenění a distribuce

V lednu 2011 získala edice KRAJEM VÍNA na veletrzích GO a REGIONTOUR ocenění za II. místo ve Velké soutěži cestovního ruchu v kategorii „Nejlepší jednotná kampaň“ a následně se podařilo materiálům vinařské turistiky okouzlit také odbornou komisi na veletrhu Holiday World. Ta udělila materiálu, na kterém spolupracují Národní vinařské centrum o.p.s. a agentura Bravissimo za financování Vinařského fondu ČR, I. místo v kategorii „Nejlepší propagační materiál veletrhu“.

Materiály bude distribuovat Národní vinařské centrum na veletrzích cestovního ruchu, vinařských veletrzích nebo přímo na Zámku Valtice a v neposlední řadě prostřednictvím turistických informačních center ležících ve vinařských podoblastech jižní Moravy. Vinařské průvodce jsou vydány i v anglickém jazyce.

Celá edice Krajem vína je součástí velkého projektu Podpory a propagace vinařské turistiky na jižní Moravě a ve vinařské oblasti Čechy, který je financován Vinařským fondem ČR.

Ing. Petr Gondáš, manažer projektu
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
602 470 261

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech