Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Výsledky Vinum Gradecense – Hradeckého poháru vína 2011

13. 9. 2011 09:39

Tisková zpráva, Cech českých vinařů

Ve čtvrtek 1. září se pod záštitou primátora města Hradec Králové konal v prostorách kongresového sálu hotelu Černigov již 5. ročník mezinárodní soutěže vín Vinum Gradecense – Hradecký pohár vína. Komise certifikovaných degustátorů pod vedením Ing. Pavla Vajčnera hodnotily kvalitu 326 vín z České republiky i z dalších deseti zemí. Šampionem soutěže se stalo víno Aurelius 2010, pozdní sběr z Vinařství Dufek. Championem bílých vín byl Ryzlink rýnský 2008, pozdní sběr z vinařství ZD Sedlec. Šampionem červených vín bylo Rulandské modré 2007, výběr z hroznů z vinařství Plešingr.

Nejlepší kolekci vín představilo Vinařství Pavlovín. Nejlepším vínem ve zvláštní kategorii „Pinot family“ se stalo Rulandské šedé 2009, pozdní sběr, z Livi Dubňany. Nejlepším růžovým vínem se stal Cabernet Sauvignon 2010, pozdní sběr z vinařství Vinofol. Nejlepším vínem z vinařské oblasti Čechy se stal Ryzlink rýnský 2007, pozdní sběr, Školní statek Mělník. Šampion soutěže, stejně jako šampion bílých a červených vín obdrží finanční odměnu 15 000,- Kč. Vítězové ostatních výše uvedených zvláštních kategorii získali finanční odměny 10 000,- Kč. Majitel nejlepší kolekce vín získal voucher na odběr tiskařských prací v hodnotě 100 000,- Kč. Celkem bylo uděleno 10 zlatých a 79 stříbrných medailí.

Hradecká veřejnost měla možnost soutěžní vzorky ochutnat na večerní galadegustaci, která se konala v prostorách hotelu Černigov a bude probíhat rovněž na Vinobraní na Kuksu, kde budou výsledky soutěže slavnostně vyhlášeny.

Osm vítězů Oenofora pochází z České republiky

23. 6. 2018 08:05, Pro tisk

Letošní 12. ročník mezinárodní soutěže vín Oenoforum byl velmi úspěšný pro naše vína. Ocenění za nejlepší kolekcí získalo Nové vinařství. Čtyři hlavní Šampioni letos putují do zahraničí. Moravští vina ...

Vína z Moravy, Vína z Čech