Menu
akce-top
akce a novinky

VI. Nominační výstava vín Slovácké vinařské podoblasti

Tisková zpráva

Ve středu 19. května 2010, proběhlo ve vinařské obci Prušánky hodnocení vín VI. Nominační výstavy vín Slovácké vinařské podoblasti.

Výstava vín se letos poprvé pořádá jako nominační předkolo nově vzniklé „Národní soutěže vín“ a pro účast vín v této soutěži a následného uvedení vín do Salonu vín ČR je podmínkou účast vín v příslušném nominačním předkole jednotlivých vinařských podoblastí. Pro vinaře a vína ze slovácké podoblasti tedy pouze tato výstava.

Championem šestého ročníku se stalo Chardonnay 2009 pozdní sběr od vinaře Tomáše Krista z Milotic na Hodonínsku. Cenu za nejlepší kolekci vín získala paní Helena Glosová, z Moravské Nové Vsi, s průměrem hodnocených vín 84,14 bodů.

Vína soutěžila v kategoriích podle obsahu zbytkového cukru a bylo uděleno šest ocenění vítězů kategorií, šest druhých a šest třetích míst podle statutu výstavy. Byla-li odrůda zastoupena více jak pěti vzorky v kategorii A a E, byly následně uděleny zlaté, stříbrné a bronzové medaile, spolu s diplomy a to v počtu: dvacet dva zlatých, dvacet dva stříbrných, osmnáct bronzových medailí a dvacet tři diplomů. Výstavy se zúčastnilo rekordních čtyřicet pět vystavovatelů, s doposud nejvyšším počtem přihlášených vín v historii slováckých nominačních výstav, které hodnotilo 50 odborných degustátorů, za dohledu předsedy hodnotící komise Libora Nazarčuka a garanta výstavy Ing. Martina Půčka ze Svazu vinařů ČR.

Výstava je podporována Vinařským fondem ČR a značkou „vína z Moravy“

Výstava pro širokou vinařskou veřejnost a milovníky vín se uskuteční v sobotu 5. června 2010 v Kulturním domě v Prušánkách. K dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Zádruha. Srdečně Vás zvou pořadatelé.

„Tož, dojdite všecí okoštovat to najlepší ze Slovácka“

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech