Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Slovácká podoblast - nominační předkolo soutěže

20. 5. 2010 14:26

Tisková zpráva, Svaz vinařů České republiky

Dne 19.5.2010 od 9:00 proběhlo hodnocení vín soutěže v Kulturním domě v Prušánkách. Neoficiální výsledky naleznete v tomto článku. Oficiální výsledky budou prezentovány v katalogu soutěže.

Výstava je garantována Svazem vinařů ČR jako předkolo Národní soutěže vín. Dle usnesení SV ČR je pro účast vín v prvním a druhém kole národní soutěže a následného uvedení vín do Salonu vín ČR podmínkou účast vín v příslušném nominačním předkole jednotlivých vinařských podoblastí. Pro vinaře a vína ze slovácké podoblasti tedy pouze tato výstava.

Přehlídka vín pro širokou veřejnost se uskuteční v sobotu 5. června 2010 od 10:00 hodin na Kulturním domě Prušánky.
Součástí výstavy je kulturní program a prezentace odborných firem ve vinařství.

Potřebné informace nebo přihlášku se statutem výstavy lze získat i e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na www.slovacko.nechory.cz.

Kontaktní osoby:
Ing. Luděk Košut 728 676 326
Ing. Přemysl Vašíček 733 148 276
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Kompletní výsledky včetně statutu soutěže naleznete jako soubory ke stažení pod zprávou.

Omluva: Tento článek publikuje opravené výsledky u kategorie D - růžových vín a výsledky u odrůdy Modrý Portugal a Svatovavřinecké z kategorie E. Na tuto chybu nás upozornili hodnotitelé z komisí a došlo k ní při sestavování katalogu, při přenosu dat do výsledného souboru. Za tímto účelem zveřejňujeme hodnocení všech degustátorů příslušné komise. Za způsobené komplikace se upřímně omlouváme.