Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Národní webová stránka moravských a českých vín získala výborné ocenění - 2. místo kategorii potravinářství a gastronomie - na WebTop100

30. 10. 2009 11:15

Tisková zpráva, Národní vinařské centrum

WebTop100 je soutěž, která každoročně vyhodnocuje nejlepší webové stránky v České republice. Webová stránka www.wineofczechrepublic.cz je provozována Národním vinařským centrem, o.p.s. za podpory Vinařského fondu a zabývá se prezentací a propagací vín a vinařství v České republice, resp. značky „Vína z Moravy“ a „Vína z Čech“.

Webové stránky v soutěži WebTop100 byly hodnoceny odbornou z pohledu následujících 5 základních oblastí: použitelnost, grafický design, technické řešení, marketing a přínos pro uživatele.

Pavel Maurer, člen poroty a oborový specialista o gastronomii na webu www.wineofczechrepublic.cz zejména oceňuje velmi praktické kalendárium akcí, výbornou a přitažlivou anketu a soutěž. „Je to interaktivní, živoucí organismus, plný zajímavých a dobře textově vyjádřených informací. Velmi logicky též rozděluje informace určené pro odbornou a laickou veřejnost (od podkladů k certifikaci až po zábavné turistické vinné stezky)“. Praktický adresář vinoték jistě ocení jak majitelé, tak uživatelé, jde o nevtíravou ekonomickou část webu. Je zde stále co objevovat, nenudí. Přitažlivé fotky a méně obvyklé rozbalování menu namísto obvyklých roletek na liště jsou grafickým a estetickým přínosem“ dodal.

V uplynulém roce prošla tato webová stránka zásadním redesignem, zaměřeným na vytvoření moderního webového designu, aplikaci aktuálních trendů pro zjednodušení navigace a zlepšení uživatelského komfortu.

„Národní vinařské centrum nás oslovilo s požadavkem na vytvoření nové webové grafiky. Při její přípravě jsme také zasáhli do struktury webu a navrhli koncepci, která je přehlednější a jednodušší. Chtěli jsme lidem při návštěvě tohoto webu navodit příjemnou atmosféru tak, aby v ideálním případě dostali chuť na sklenku dobrého moravského vína. Věřím, že to se nám podařilo“ řekl Michal Horák z firmy Pecka Design z Brna, která návrh redesignu provedla a která byla na soutěži WebTop100 velmi úspěšná i s dalšími webovými projekty. Technické řešení webu zajišťuje firma CCB – Websevis Brno.

Tato webová stránka obsahuje kompletní informace o našich vínech – aktuality pro veřejnost, tisk, příznivce vinařské turistiky i odborníky; dále kalendář vinařských akcí, informace o našich vinařských oblastech a podoblastech, historii vína a vinařství, popis kategorií vín a odrůd révy, adresář vinařů, vinoték a vinných sklepů, sekci Vína a turistika, Víno a zdraví a další informace.

Soutěž WebTop100 je pořádána společností Internet Info s.r.o. a umožňuje firmám srovnat své webové prezentace s konkurencí a získat cenné podněty pro jejich další zlepšování. Na základě hodnocení sestavuje odborná porota žebříček těch nejúspěšnějších v jednotlivých oborových žebříčcích a dalších kategoriích.

Celkové výsledky WebTop100 jsou ke stažení na konci zprávy.

Pro více informací kontaktujte:
ing. Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o.p.s.
Zámek 1, 691 42 Valtice
tel. 519 352 072, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.