Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Národní webová stránka moravských a českých vín získala výborné ocenění - 2. místo kategorii potravinářství a gastronomie - na WebTop100

30. 10. 2009 11:15

Tisková zpráva, Národní vinařské centrum

WebTop100 je soutěž, která každoročně vyhodnocuje nejlepší webové stránky v České republice. Webová stránka www.wineofczechrepublic.cz je provozována Národním vinařským centrem, o.p.s. za podpory Vinařského fondu a zabývá se prezentací a propagací vín a vinařství v České republice, resp. značky „Vína z Moravy“ a „Vína z Čech“.

Webové stránky v soutěži WebTop100 byly hodnoceny odbornou z pohledu následujících 5 základních oblastí: použitelnost, grafický design, technické řešení, marketing a přínos pro uživatele.

Pavel Maurer, člen poroty a oborový specialista o gastronomii na webu www.wineofczechrepublic.cz zejména oceňuje velmi praktické kalendárium akcí, výbornou a přitažlivou anketu a soutěž. „Je to interaktivní, živoucí organismus, plný zajímavých a dobře textově vyjádřených informací. Velmi logicky též rozděluje informace určené pro odbornou a laickou veřejnost (od podkladů k certifikaci až po zábavné turistické vinné stezky)“. Praktický adresář vinoték jistě ocení jak majitelé, tak uživatelé, jde o nevtíravou ekonomickou část webu. Je zde stále co objevovat, nenudí. Přitažlivé fotky a méně obvyklé rozbalování menu namísto obvyklých roletek na liště jsou grafickým a estetickým přínosem“ dodal.

V uplynulém roce prošla tato webová stránka zásadním redesignem, zaměřeným na vytvoření moderního webového designu, aplikaci aktuálních trendů pro zjednodušení navigace a zlepšení uživatelského komfortu.

„Národní vinařské centrum nás oslovilo s požadavkem na vytvoření nové webové grafiky. Při její přípravě jsme také zasáhli do struktury webu a navrhli koncepci, která je přehlednější a jednodušší. Chtěli jsme lidem při návštěvě tohoto webu navodit příjemnou atmosféru tak, aby v ideálním případě dostali chuť na sklenku dobrého moravského vína. Věřím, že to se nám podařilo“ řekl Michal Horák z firmy Pecka Design z Brna, která návrh redesignu provedla a která byla na soutěži WebTop100 velmi úspěšná i s dalšími webovými projekty. Technické řešení webu zajišťuje firma CCB – Websevis Brno.

Tato webová stránka obsahuje kompletní informace o našich vínech – aktuality pro veřejnost, tisk, příznivce vinařské turistiky i odborníky; dále kalendář vinařských akcí, informace o našich vinařských oblastech a podoblastech, historii vína a vinařství, popis kategorií vín a odrůd révy, adresář vinařů, vinoték a vinných sklepů, sekci Vína a turistika, Víno a zdraví a další informace.

Soutěž WebTop100 je pořádána společností Internet Info s.r.o. a umožňuje firmám srovnat své webové prezentace s konkurencí a získat cenné podněty pro jejich další zlepšování. Na základě hodnocení sestavuje odborná porota žebříček těch nejúspěšnějších v jednotlivých oborových žebříčcích a dalších kategoriích.

Celkové výsledky WebTop100 jsou ke stažení na konci zprávy.

Pro více informací kontaktujte:
ing. Pavel Krška, Národní vinařské centrum, o.p.s.
Zámek 1, 691 42 Valtice
tel. 519 352 072, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech