Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Národní vinařské centrum vypisuje druhé kolo projektu Certifikace vinařské turistiky

23. 7. 2009 09:49

Tisková zpráva, Omnimedia Public Relations, s.r.o., Národní vinařské centrum o.p.s.

Národní vinařské centrum a Nadace Partnerství s podporou Vinařského fondu vypisují druhé kolo přihlášek do projektu „Certifikace vinařské turistiky“. Sběr žádostí probíhá do 31. srpna 2009.

O certifikaci mohou provozovatelé nebo vlastníci zařízení žádat písemnou formou nebo elektronickou žádostí adresovanou Národnímu vinařskému centru. Sběr žádostí probíhá do 31. srpna 2009.

Úspěšně certifikovaným zařízením bude poskytnuto mnoho výhod. Mj. nadstandardní zvýraznění certifikovaného zařízení na webu www.wineofczechrepublic.cz, prioritní umístění v propagačním průvodci „To nejlepší z vinařské turistiky na jižní Moravě“ a „To nejlepší z vinařské turistiky v Čechách“ a také propagace subjektů za pomoci spolupracujících médií. Zařízením s certifikací bude rovněž dávána přednost při pořádání novinářských výletů a budou doporučovány jako elitní subjekty vinařské turistiky na našem území.

První fáze projektu Certifikace vinařské turistiky proběhla v roce 2008. Národní vinařské centrum a Nadace Partnerství v pěti kategoriích (vinařství, vinný sklep, vinotéka, vinařské ubytování a restaurace) certifikovali 108 zařízení. Cílem tohoto projektu je dosáhnout co možná nejvyšší úrovně kvality služeb pro vinařské turisty měřitelných podle nastavených kritérií. Základní myšlenkou je označení a nadstandardní propagace zařízení, která kvalitou poskytovaných služeb, ale i historickou nebo architektonickou hodnotou objektů, reprezentují to nejlepší z vinařské turistiky ve vinařských oblastech Morava a Čechy.

Seminář pro nově přihlášená a stávající certifikovaná zařízení proběhne v první polovině září. Samotná certifikace se uskuteční od druhé poloviny září do října. Vyhodnocení je ponecháno na listopad tohoto roku.

Více informací o certifikaci vinařské turistiky naleznete na webu v sekci Víno a turistika.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Jakub Fürst, Omnimedia Public Relations, s.r.o.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 221 419 220, +420 777 221 922
Adresa: Jeseniova 51, 130 00, Praha 3

Ing. Petr Gondáš, projektový manažer, Národní vinařské centrum, o.p.s.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel: +420 602 470 261

Ing. Pavla Kršku, ředitel Národního vinařského centra, o.p.s.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 721 414 575
Více o vínech na www.vinazmoravy.cz a www.vinazcech.cz.

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech