Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Celostátní soutěžní přehlídka „Neuburské – tajemná odrůda moravských vinic“

24. 6. 2009 11:21

Tisková zpráva, Mgr. Petr Koráb

V sobotu 20.6.2009 se sešlo v Boleradicích na Velkopavlovicku 12 odborných hodnotitelů vína, aby posoudilo více než sto vzorků odrůdy Neuburské z různých vinařských podoblastí a vybralo nejlepší vína pro nadcházející přehlídku.

Po hodnocení vín provedeném formou tzv. kulatého stolu, titul Champion celostátní soutěžní přehlídky získalo Neuburské – pozdní sběr 2008 od výrobce Vinařství Lacina z Velkých Pavlovic. Jako nejlépe hodnocené víno starších ročníků bylo vybráno Neuburské – ročník 1973 od pana Františka Fojtíka z Mutěnic.

Poháry pro vítěze a další tři oceněná vína budou předány na celostátní soutěžní přehlídce Neuburské – tajemná odrůda moravských vinic, která proběhne dne 4.7.2009 od 10.00 v Boleradicích. Součástí přehlídky je ochutnávka soutěžních vín, prezentace dalších vín několika přítomných vinařů v jejich stáncích, odborný seminář věnovaný odrůdě Neuburské a pro zájemce z řad cyklistů taktéž 40km dlouhý okruh připravený ve spolupráci s Nadací Partnerství a sdružením Forum Moravium. Pořadatel akce je Mikroregion Hustopečsko a projekt je podporován Vinařským fondem. Více informací o přehlídce a jejím programu získáte na telefonu: 739 089 104 či adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech