Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinařská turistika na jižní Moravě láká

22. 6. 2009 17:41

Tisková zpráva, Omnimedia, Národní vinařské centrum

Vinaři bodovali v národní soutěži turistických nabídek

Na cestovatelském portálu Kudy z nudy proběhl první ročník soutěže o nejlepší turistickou nabídku. Soutěž uspořádala agentura CzechTourism pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Asociace krajů ČR.

Služby v oblasti vinařské turistiky se rok od roku zkvalitňují. To dokládají mimo jiné výsledky soutěže cestovatelského portálu Kudy z nudy. V kategorii Jižní Morava se na druhém místě umístil Salon vín České republiky ve Valticích. V Kategorii Gurmánská turistika zase třetí místo obsadilo Vinařství Marcinčák, které propojuje kouzlo vína a kulinářského umění. V Pěší turistice třetí příčku obsadil Znovín walking – chůze vinicemi, která léčí.

„Je to významné ocenění pro všechny tři vinařské firmy. Podtrhuje to vzrůstající význam vinařské turistiky na jižní Moravě,“ komentuje ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Absolutní vítězové shodně získají od agentury CzechTourism 100 tisíc korun na propagaci své aktivity a také exkluzivní publicitu včetně prezentace na akcích agentury (např. na festivalu TOURFILM v Karlových Varech) nebo natočení spotu.

Vítězové jednotlivých podkategorií získají PR propagaci v zahraničí a tuzemsku, zahrnující mj. uveřejnění spotů a článků na stránkách Toulavé kamery. „Příští rok pak v rámci akce To nejlepší z Kudy z nudy představíme oceněné nabídky odborníkům,“ dodává Pavel Kosař, který je pověřen řízením agentury CzechTourism. Všech 290 nominovaných subjektů v obou hlavních kategoriích se následně objeví v knize Kudy z nudy 2009. Multimediální DVD s obdobným zaměřením už dostali také všichni účastníci Fóra cestovního ruchu, v jehož rámci vyhlášení cen proběhlo.

Podrobnosti o soutěži a vítězích jednotlivých kategorií naleznete na http://www.kudyznudy.cz/cs/soutez/ceny-kudy-z-nudy/vitezove.html


Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Petru Vaňkovou, Omnimedia Public Relations, s.r.o.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 221 419 220, +420 725 547 913
Adresa: Jeseniova 51, 130 00, Praha 3


Více o vínech na www.vinazmoravy.cz a www.vinazcech.cz.