Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Mezi růžovými víny kralovalo Rulandské modré

3. 4. 2009 14:40

Tisková zpráva, Jarovín Rosé

Dobšice – Nejlepším růžovým vínem letošního ročníku Jarovín Rosé 2009 je Rulandské modré od vinaře Vladimíra Kašíka z Nového Poddvorova. Vyšlo nejlépe ze středeční degustace, při které vybírala šampióna ze sto devatenácti vzorků růžových vín odborná komise složená z takových kapacit, jako Prof. Ing. Vilém Kraus, CSc., Chef sommelier La degustation Bohéme Bourgeoise Klára Kollárová či několikanásobný mistr České republiky a vítěz dalších mezinárodních sommeliérských soutěží Libor Nazarčuk.

Do letošní soutěže Jarovín Rosé 2009 se přihlásilo celkem dvaašedesát vinařství ze sto devatenácti vzorky růžových vín. Většina z nich, sto šest vzorků, byla vína tichá. Degustátoři ochutnali i osm sektů a perlivých vín a pět přírodně sladkých vín. Soutěž této kategorie vín ve srovnatelném rozsahu jinde v České republice dosud není.
Letošního šampióna výstavy Jarovín Rosé 2009 i všechny ostatní oceněné vzorky budou moci milovníci vín ochutnat 11. dubna 2009 od tří hodin odpoledne v budově sokolovny v Dobšicích u Znojma. Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánované na půl čtvrtou hodinu odpolední.

Mezinárodní soutěž růžových vín Jarovín Rosé se v jihomoravských Dobšicích stává již tradicí. Loňského ročníku se rovněž zúčastnilo přes sto vzorků růžových vín z tuzemska, ale i Slovenska a Rakouska.

Jarovín Rosé 2009 nabídne svým návštěvníkům řadu novinek oproti předchozím ročníkům. Tou největší bude Rosé expres turistický vláček, nebo v případě nepřízně počasí autobus, který bude svážet návštěvníky přehlídky vín z celého Znojma, od hotelů i z okolí Dobšic. Jízdní řád bude uveřejněn na www.jarovin.cz.

Další novinkou je rozšíření prezentační plochy výstavy a rovněž samostatné stánky jednotlivých vinařství. Zde bude probíhat prezentace a prodejní výstava i dalších vzorků vín (tedy i bílých a červených) od konkrétních producentů, kteří o prezentaci projeví zájem.

Kompletní výsledkovou listinu výstavy Jarovín Rosé 2009 najdete na CD a od 2.4. také na www.jarovin.cz.