Menu
akce-top
akce a novinky

Izraelský velvyslanec předal ceny moravským vinařům

Tisková zpráva, Dr. Luboš Bárta, magazín Sommelier

Ve čtvrtek 19. února 2009 uspořádal ve své rezidenci izraelský velvyslanec Yaakov Levy ceremoniál, během nějž předal spolu s mezinárodním ředitelem soutěže Terravino Moisesem Spakem a mezinárodním degustátorem Dr. Lubošem Bártou cenné medaile izraelské mezinárodní soutěže vín Terravino Mediterranean International Wine Challenge jejich vítězům z České republiky.

Za přítomnosti řady významných hostů z řad politiků i osobností veřejného života převzal velkou keramickou amforu, hlavní cenu absolutního mezinárodního šampiona soutěže a Velkou zlatou medaili (tzv. Double gold) doc. ing. Miloš Michlovský, DrSc za Pálavu 2005 Výběr z bobulí Private selection, která je historicky prvním moravským vínem, jež se stalo absolutním vítězem světové soutěže O.I.V.

Tomáš Krist byl odměněn za další skvělý úspěch - jeho Neuburské 2007 Výběr z hroznů bylo vyhodnoceno jako nejlepší bílé víno v soutěži.

Pan velvyslanec vysoce ocenil účast vín z České republiky na této nejvýznamnější soutěži vín nejen v Izraeli, ale i na celém Blízkém východě, stejně jako velmi dobrou spolupráci české a izraelské strany, která by měla pokračovat studijní cestou českých a moravských vinařů a obchodníků do Izraele v květnu t.r. a další účastí soutěží vín z České republiky na soutěži Terravino 2009 na podzim letošního roku.

Kompletní tiskovou zprávu včetně seznamu oceněných vín naleznete v příloze ke stažení na konci zprávy .

Mezinárodní ředitel soutěže Moises Spak, který na tuto oslavu přiletěl z Izraele, navštívil v následujících dvou dnech spolu s velvyslancem Yaakovem Levy za doprovodu šéfredaktora časopisu Sommelier Dr. Luboše Bárty, který soutěž reprezentuje v ČR, Salon vín ČR a několik vinařství na Moravě. Fotografie z této návštěvy nalezenete ve fotogalerii

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech