Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Izraelský velvyslanec předal ceny moravským vinařům

1. 3. 2009 12:54

Tisková zpráva, Dr. Luboš Bárta, magazín Sommelier

Ve čtvrtek 19. února 2009 uspořádal ve své rezidenci izraelský velvyslanec Yaakov Levy ceremoniál, během nějž předal spolu s mezinárodním ředitelem soutěže Terravino Moisesem Spakem a mezinárodním degustátorem Dr. Lubošem Bártou cenné medaile izraelské mezinárodní soutěže vín Terravino Mediterranean International Wine Challenge jejich vítězům z České republiky.

Za přítomnosti řady významných hostů z řad politiků i osobností veřejného života převzal velkou keramickou amforu, hlavní cenu absolutního mezinárodního šampiona soutěže a Velkou zlatou medaili (tzv. Double gold) doc. ing. Miloš Michlovský, DrSc za Pálavu 2005 Výběr z bobulí Private selection, která je historicky prvním moravským vínem, jež se stalo absolutním vítězem světové soutěže O.I.V.

Tomáš Krist byl odměněn za další skvělý úspěch - jeho Neuburské 2007 Výběr z hroznů bylo vyhodnoceno jako nejlepší bílé víno v soutěži.

Pan velvyslanec vysoce ocenil účast vín z České republiky na této nejvýznamnější soutěži vín nejen v Izraeli, ale i na celém Blízkém východě, stejně jako velmi dobrou spolupráci české a izraelské strany, která by měla pokračovat studijní cestou českých a moravských vinařů a obchodníků do Izraele v květnu t.r. a další účastí soutěží vín z České republiky na soutěži Terravino 2009 na podzim letošního roku.

Kompletní tiskovou zprávu včetně seznamu oceněných vín naleznete v příloze ke stažení na konci zprávy .

Mezinárodní ředitel soutěže Moises Spak, který na tuto oslavu přiletěl z Izraele, navštívil v následujících dvou dnech spolu s velvyslancem Yaakovem Levy za doprovodu šéfredaktora časopisu Sommelier Dr. Luboše Bárty, který soutěž reprezentuje v ČR, Salon vín ČR a několik vinařství na Moravě. Fotografie z této návštěvy nalezenete ve fotogalerii