Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Rozbíhá se certifikace zařízení vinařské turistiky ve vinařských oblastech České republiky

8. 9. 2008 15:28

Tisková zpráva, NVC, Nadace Partnerství

Národní vinařské centrum realizuje od roku 2006 spolu s Centrálou cestovního ruchu jižní Moravy, Jihomoravským krajem, Nadací Partnerství a s finanční podporou Vinařského fondu ČR a Jihomoravského kraje „Projekt podpory a propagace vinařské turistiky“.

Tento projekt navazuje a spolupracuje s projektem Moravských vinařských stezek, který nadace Partnerství realizuje již od roku 2000. V prvních fázích projektu byly klíčovými aktivitami tvorba obsáhlé databáze vinařských subjektů, prezentace vinařské turistiky na webu www.vinazmoravy.cz – www.vinazcech.cz a tvorba a distribuce českých i cizojazyčných tiskovin nosného produktu „KRAJEM VÍNA“ (mapy vinařské turistiky jednotlivých vinařských oblastí a podoblastí, turistický průvodce, image materiály, propagační letáčky, adresář vinařů, vinných sklepů a vinoték ve vinařských oblastech a kalendář vinařských akcí).
V nadcházejícím období projektu se budou realizátoři věnovat zejména certifikaci zařízení vinařské turistiky, reklamě a propagaci v tisku, pilotní instalaci informačních tabulí do vinařských podoblastí a samozřejmě další distribuci aktualizovaných materiálů produktu „KRAJEM VÍNA“ (kromě jiného aktualizovaný průvodce „To nejlepší z vinařské turistiky na jižní Moravě, který bude spojen s adresářem vinařství, vinných sklepů a vinoték v této oblasti a nový materiál „To nejlepší z vinařské turistiky ve vinařské oblasti Čechy“).
Certifikace objektů vinařské turistiky v této fázi bude navazovat na pilotní certifikaci, kterou provedla Nadace Partnerství v předchozím období projektu. Pro vznik jednotlivých certifikačních kritérií byl jako vzor použit systém certifikace vinařských zařízení rakouských sousedů a byly využity také zkušenosti s certifikací turistických zařízení pod značkou „Cyklisté vítáni“.
Cílem certifikace je vybrat z nynější rozsáhlé databáze vinařství, vinných sklepů a vinoték ve vinařských oblastech ty nejlepší, které splňují a garantují požadované certifikační standardy. Certifikované objekty budou označeny tabulkou certifikace a budou také nadstandardně propagovány na webové stránce vinařské turistiky, v tiskovinách, vydávaných v rámci projektu vinařské turistiky a budou také přednostně doporučovány zástupcům tisku a cestovních kanceláří při pořádání press a fam tripů. V této fázi projektu (do konce roku 2008) je cílem certifikovat 60 – 100 vinařství, vinoték a vinných sklepů a pilotně také několik vinařských restaurací a ubytování s vinařskou tématikou.
Více informací pro zájemce o certifikaci svého zařízení naleznete v dokumentech ke stažení pod zprávou nebo na stránkách www.vinazmoravy.cz – www.vinazcech.cz v sekci „Pro odborníky“, případně kontaktujte přímo osobu zodpovědnou za certifikaci: ing. Petr Gondáš, odborný asistent, Národní vinařské centrum, o.p.s., Valtice, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.tel./fax: +420 519 352 072, mobil: +420 602 470 261.

Pavel Krška

Osm vítězů Oenofora pochází z České republiky

23. 6. 2018 08:05, Pro tisk

Letošní 12. ročník mezinárodní soutěže vín Oenoforum byl velmi úspěšný pro naše vína. Ocenění za nejlepší kolekcí získalo Nové vinařství. Čtyři hlavní Šampioni letos putují do zahraničí. Moravští vina ...

Vína z Moravy, Vína z Čech