Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Český dokument o vínech si přivezl cenu z francouzského festivalu

10. 6. 2008 14:33

Tisková zpráva, Vinařský fond, Omnimedia

Ve francouzském městě Gruissan proběhl o posledním květnovém víkendu 15. ročník festivalu dokumentárních filmů o víně a vinařství pod názvem Oenovideo.

Tento filmový festival pořádá asociace Forum Oenologie Association zhruba od poloviny devadesátých let postupně v různých francouzských městech.
Letošního ročníku soutěže se účastnilo 32 filmů, které byly vybrány z 82 přihlášených. Dvanáct z nich získalo ocenění. Jednu z cen - „Trophée promotion des ventes“, cenu za nejlepší počin v oblasti podpory prodeje, si odnesl český zástupce - film „Velká vína z malé země“ (Rubikon, 2005), jehož realizace byla finančně podpořena Vinařským fondem.

Více na Les Trophées du Festival 2008

Film na DVD „Velká vína z malé země“ je reprezentativním dokumentem o vínech z Moravy a Čech. DVD obsahuje tři jazykové verze: češtinu, angličtinu a němčinu. Každá jazyková verze obsahuje 2 časové verze: plná (18 min.) a zkrácená (9 min.). Film je možné získat v e-shopu Národního vinařského centra na adrese:
DVD Velká vína z malé země


Více o vínech na Vína z Moravy a Vína z Čech

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech