Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Český dokument o vínech si přivezl cenu z francouzského festivalu

10. 6. 2008 14:33

Tisková zpráva, Vinařský fond, Omnimedia

Ve francouzském městě Gruissan proběhl o posledním květnovém víkendu 15. ročník festivalu dokumentárních filmů o víně a vinařství pod názvem Oenovideo.

Tento filmový festival pořádá asociace Forum Oenologie Association zhruba od poloviny devadesátých let postupně v různých francouzských městech.
Letošního ročníku soutěže se účastnilo 32 filmů, které byly vybrány z 82 přihlášených. Dvanáct z nich získalo ocenění. Jednu z cen - „Trophée promotion des ventes“, cenu za nejlepší počin v oblasti podpory prodeje, si odnesl český zástupce - film „Velká vína z malé země“ (Rubikon, 2005), jehož realizace byla finančně podpořena Vinařským fondem.

Více na Les Trophées du Festival 2008

Film na DVD „Velká vína z malé země“ je reprezentativním dokumentem o vínech z Moravy a Čech. DVD obsahuje tři jazykové verze: češtinu, angličtinu a němčinu. Každá jazyková verze obsahuje 2 časové verze: plná (18 min.) a zkrácená (9 min.). Film je možné získat v e-shopu Národního vinařského centra na adrese:
DVD Velká vína z malé země


Více o vínech na Vína z Moravy a Vína z Čech

Druhý ročník soutěže o nejlepší krajská vína má své vítěze

9. 10. 2018 06:35, Pro tisk

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Mor ...

Vína z Moravy, Vína z Čech