Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinoforum 2005 - výsledky

13. 7. 2005 11:56

Tisková zpráva, Znovín Znojmo

Vinoforum, mezinárodní soutěž vín, která se letos konala v Louckém klášteře ve Znojmě, zná své vítěze.

Porota složená z domácích i zahraničních odborníků na ní hodnotila víc než pět set vín z dvaadvaceti zemí.Nejdramatičtější byl souboj mezi suchými bílými víny. Tato kategorie měla nakonec dva vítěze, kteří získali shodný počet bodů. V obou případech šlo o Sauvignon 2004. Ten první byl moravský, z šatovského Znovínu Znojmo. Ten druhý, novozélandský, byl z vyhlášeného vinařství Stafford Lodge.
Kategorii polosladkých a sladkých vín vyhrála Pálava 2002 výběr z hroznů z Vinselektu Michlovský v Rakvicích.

Mezi červenými víny skončil první argentinský Merlot 2003 barrique z vinařství Pascual Toso v Mendose. Mezi šumivými se na první příčce umístil brazilský Espumante Armando Peterlongo Brut z vinařství Bebidas da Serra Ltda., Garibaldi. V kategorii růžových, podobně jako mezi likérovými víny, porota šampiona neudělila.
Oficiální předání cen vítězům proběhne po prázdninách, 9. září, společně s konferencí na téma Přednosti moravských vín. O den později můžete od 10 do 22 hodin ochutnat v Louckém klášteře ve Znojmě šampióny jednotlivých kategorií. Ale také další zajímavá vína, která na Vinofóru soutěžila.
Více na www.znovin.cz