Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

V Pavlově slavnostně otevřeli novou naučnou vinařskou stezku.

26. 3. 2008 18:54

Tisková zpráva, Vinitores Palaviensis Pavlov

Ve vinařské obci Pavlov pod Pálavou slavnostně otevřeli novou naučnou stezku„Pavlovské vinice a vinné sklepy“. Stezku vyznačil vinařský spolek Vinitores Palaviensis ve spolupráci s obecní úřadem v Pavlově a za podpory Vinařského fondu. Měří 3 km, je na ní sedm naučných tabulí. Seznámí návštěvníky Pavlova se s místními viničními tratěmi a historií pavlovského vinařství. Odhalí, čím je jedinečný terroir Pálavy a představí vám nejčastěji pěstované odrůdy i nejpozoruhodnější místa v Pavlově a okolí.

Jednotlivé naučené tabule jsou umístěny jak v obci, tak ve vinicích u obce. Obsah jednotlivých tabulí:

Tabule 1 – Vinařská obec Pavlov (+mapa celková)
Tabule 2 – Vinaři v Pavlově (+mapa obce)
Tabule 3 - Viniční tratě I. – odrůdy bílých vín
Tabule 4 - Historie pěstování révy a výroby vína v Pavlově
Tabule 5 - Pavlov – historická vinařská obec
Tabule 6 - Pálava – jedinečná lokalita přírodní a vinařská
Tabule 7 - Viniční tratě II. – odrůdy červených vín

Obsah jednotlivých tabulí je k dispozici i na Internetové stránce www.obec-pavlov.cz v sekci Obec Pavlov > Vinařství.

K vinařské stezce byla vydána i naučná brožura, která bude k dispozici turistům v místní obecní vinotéce a v turistických informačních centrech v okolí.

Symbolický křest nových tabulí vinařské stezky se uskutečnil u jedné z naučných tabulí umístěné u Kulturního domu v Pavlově tuto sobotu 22. března, kdy zároveň v Pavlově probíhala tradiční výstava vín.

Pavlov je jednou z nejmalebnějších vinařských obcí na Moravě s velkou vinařskou historií a unikátními viničními polohami na úpatí Pálavy, které se řadí k nejlepším vinicím u nás. V Pavlově je velmi živé také vinařské dění – kromě tradiční výstavy vín probíhají také již několik let vinařské akce „Léto otevřených sklepů“ a „Den otevřených sklepů“ na konci listopadu. Více také na www.obec-pavlov.cz


V Pavlově, 23. března 2008

Za vinařský spolek Vinitores Palaviensis
ing. Pavel Krška, předseda.

Osm vítězů Oenofora pochází z České republiky

23. 6. 2018 08:05, Pro tisk

Letošní 12. ročník mezinárodní soutěže vín Oenoforum byl velmi úspěšný pro naše vína. Ocenění za nejlepší kolekcí získalo Nové vinařství. Čtyři hlavní Šampioni letos putují do zahraničí. Moravští vina ...

Vína z Moravy, Vína z Čech