Menu
akce-top
akce a novinky

Pozvánka na vinařské akce v prosinci 2018

Moravské a české víno patří k našim vánočním svátkům už odedávna. Je s nimi pevně spojeno stejně jako třeba kapr, cukroví nebo koledy. Dokáže je obohatit o další zážitky, je ideálním doprovodem k svátečním pokrmům. Potěší ve chvílích rodinné pohody, je ideálním doprovodem při setkáních s přáteli a známými.

Dokáže umocnit okamžiky štěstí, radosti a zábavy, a to od Štědrého dne až do Nového roku. Samozřejmě může být i výborným dárkem, který každého milovníka vína zaručeně potěší. Přejeme Vám, abyste si ve společnosti moravských a českých vín vychutnali sváteční dny krásně naplno, užívali si s nimi i rozjímali, nadělovali i dostávali.

Vánoční košt mladých vín
15. prosince, Dolní Bojanovice, kulturní dům
Vánoční košt mladých vín v 15.00 hod. s cimbálovou muzikou Malina.

Řízená degustace vín z Vinařství Spielberg, Archlebov
18. prosince, Brno, Brno-Bystrc, Vinotéka Transvin, přízemí OC MAX, Kubíčkova 8
Zveme vás na řízenou degustaci vín z Vinařství Spielberg z Archlebova. K ochutnání bude 10-12 vzorků. Začínáme v 19.00 hod. ve vinotéce Transvin, v přízemí OC Max, Kubíčkova 8. Vstupné je 200 Kč. Rezervace místa je nutná na 604 616 860 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Těšíme se na vás.

Košt mladých vín
26. prosince, Starovice, sokolovna
Košt mladých vín ve starovické sokolovně. Začátek ve 14.00 hod. Cimbálová muzika hraje od 17.00 hod.

Svěcení vína v Moutnicích
27. prosince, Moutnice, orlovna
VINUM BONUM MORAVIAE - vinaři Moutnice pořádají od roku 2000 na sv. Jana Evangelisty žehnání vína. V 17.00 hod. mše svatá za vinaře, v 18.00 hod. v orlovně žehnání vína s volnou ochutnávkou mladých vín moutnických vinařů.

Žehnání mladých vín
27. prosince, Vranovice, sál DPS, Náměstíčko 53
Vinaři Vranovice zvou na tradiční žehnání mladých vín vranovických vinařů s ochutnávkou. Začátek v 18.00 hod. Místní pan farář požehná mladým vínům a poté proběhne degustace přinesených vzorků vín.

Žehnání mladých vín
27. prosince, Vrbice, kulturní dům
Vrbečtí vinaři se pochlubí svými mladými víny. Pan farář vínům požehná a návštěvníci mohou poprvé ochutnat mladá vrbecká vína. Začátek v 18.00 hod.

Pravidelná degustace vín pod kyjovskou radnicí
28. prosince, Kyjov, Slovácká galerie vín - radniční sklep
V pátek 28. prosince od 19.00 hod. se vám představí jedno z vinařství slovácké vinařské podoblasti. Z důvodu limitované kapacity míst doporučujeme zakoupení vstupenek v předprodeji.

Žehnání mladých vín
28. prosince, Vítonice, kaple Nejsvětějšího srdce Ježíše
Součástí duchovní mše bude i žehnání mladých vín ročníku 2018, které provede otec Jindřich Čoupek. Po mši budou vzorky vín přeneseny do místního kulturního domu, kde dojde ke společné degustaci. Zahájení bohoslužby v 18.00 hod.

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

 

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech