Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce-pro-priznivce-vinarske-turistiky

Hlasování o nejlepší TOP vinařský cíl bylo zahájeno!

1. 6. 2018 13:08

Již pošesté mají možnost milovníci vína a vinařské turistiky zvolit nejlepší TOP vinařský cíl. Bedekr TOP vinařský cíl v současnosti popisuje více než dvě stovky míst – vinných sklepů, vinařství, restaurací, vinoték, hotelů i wine barů. Na rozdíl od různých turistických katalogů se zařazení do TOP vinařského cíle nedá koupit, protože dané zařízení musí splňovat sadu kritérií odpovídajících podtitulu bedekru: Víno a zážitek. Kritéria jsou podrobně posána na stránkách bedekru.

Zatímco standardní turistické bedekry píše zpravidla jeden autor, v případě TOP vinařského cíle jich je hned deset. Právě tito autoři jsou garanty toho, že jimi zařazené cíle splňují kritéria výběru. Za doporučení cíle ručí svým jménem a nechávají jej schválit alespoň jedním dalším autorem. V tomto týmu deseti garantů figurují sommelieři včetně prezidenta Asociace sommelierů ČR, odborník na vinařskou architekturu, šéfredaktor prestižního časopisu o víně či zakladatel Festivalu otevřených sklepů.

 Letošní ročník přináší několik novinek. Bedekr má zcela nové webové stránky s novými funkcemi pro uživatele, které jim ještě více ulehčí vyhledání cíle. Další novinkou je vyřazení z hlasování trojnásobných vítězů soutěže, Salonu vín a Valtického podzemí. Tyto dva TOP vinařské cíle obdržely titul ZLATÝ Top vinařský cíl. V bedekru samozřejmě zůstávají, v soutěži však dají možnost ostatním.

Od 1. června do 30. září je tedy na webu bedekru otevřeno hlasování o nejoblíbenější cíl. Z hlasujících uživatelů se na podzim vylosuje několik výherců. Hlavní cenou je zapůjčení vozu Mercedes- -Benz třídy X na jeden měsíc, druhou v pořadí je sada vín od e-shopu Wineplanet.cz v hodnotě 10 tisíc korun, třetí šťastlivec si užije minerální vodu Korunní – certifikovanou vodu vhodnou k vínu – na jeden rok a dále následuje spousta dalších pěkných cen.

V loňském roce bylo uděleno celkem 24.000 hlasů. Zlatý TOP vinařský cíl si odnesl Salon vín, Stříbrný Valtické podzemí a Bronzový Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice. Cenu Národního vinařského centra získal Villa Daniela. Slavnostní předání cen se uskutečnilo na zámku v Lednici.

Kdo vyhraje letos se dozvíme na slavnostním předávání 11.10.2018 v barokním divadle na zámku Valtice.

 Držíme všem palce!

www.topvinarskycil.cz

Ing. Petr Psotka

ředitel Vinařského Institutu

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky pro rok 2019

5. 12. 2018 08:53, Pro veřejnost

Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice ...

Vína z Moravy, Vína z Čech