Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce-pro-priznivce-vinarske-turistiky

Pozvánka na vinařské akce v prosinci 2016

5. 12. 2016 15:23

Prosinec se nese ve znamení mladých vín ročníku 2016. Některá jsou již křišťálově čistá a čekají na své budoucí majitele, jiná ještě dokváší a dotváří svou budoucí podobu a osobitý charakter. Všechna společně je většinou máte možnost ochutnat na koštech mladých vín či svěceních vín, které pro vás připravují pořadatelé vinařských akcí.

Věříme, že všichni z vás již máte odpálenu svou druhou svíčku na adventním věnci a těšíte se na kousek klidu a pohody, který vám přinesou nadcházející svátky vánoční. Přejeme vám pevné zdraví, lásku, štěstí a do nového roku jen to dobré s víny z Moravy a Čech. 

Základy sommelierství, vína a vinařství ČR
6. prosince, Praha, Hotel Regina, Konojedská 38

Základy sommelierství, vína a vinařství ČR je nejnavštěvovanějším kurzem Vinařského Institutu a po jeho absolvování získáte základní přehled v oblasti vína a vinné kultury. Jedná se o intenzivní celodenní kurz (9.00–18.00 hod.) vinařství pod vedením některého z tuzemských špičkových sommelierů.

On-line eDegustace Vinařství Petr Skoupil, Velké Bílovice
9. prosince, Velké Bílovice, on-line
On-line degustace vín s vinaři a sommeliery je novinkou pro milovníky vína. Můžete ve stejný čas odkudkoliv sledovat v živém přenosu s přáteli řízenou degustaci vín vybraných vinařů a degustovat vína, která si objednáte v degustačním setu vín na www.edegustace.cz. Čas konání: 19.00-21.00 hod.

Ochutnávka mladých vín a zabijačkové speciality
10. prosince, Týnec, Hradíštěk
Vinaři z Týnce pořádají Ochutnávku mladých vín a zabijačkové speciality. Bude otevřeno asi 10 sklepů a vystavovat svá vína bude asi 13 vinařů. Začátek je v 9.00 hod. Dále bude možné ochutnat zabijačkové speciality. Svařené víno je samozřejmostí.

Sommelier junior - praktická část
15.-16. prosince, Valtice, Národní vinařské centrum, Zámek 1
Praktické dvoudenní školení navazující na e-learningovou část studia na www.sommelier-junior.cz. Zúčastnit se mohou pouze její úspěšní absolventi. Pod vedením zkušených lektorů si doplníte praktické dovednosti, zejména v degustaci vín a jeho správného servisu.

Košt mladých vín
26. prosince, Starovice, sokolovna
Ve 14.00 hod. začíná košt mladých vín. Od 16.00 hod. hraje cimbálová muzika. K ochutnání jsou připravena převážně mladá vína ze Starovic. Občerstvení zajištěno.

Žehnání mladých vín Vranovice
27. prosince, Vranovice, sál Domu pro seniory
Ochutnávka mladých vín vranovických vinařů, začátek v 18.00 hod.

Svatojánské svěcení vín
28. prosince, Božice, kulturní dům, Božice 380
Družstvo božických vinařů vás zve na svěcení vín ročníku 2016 a podvečerní ochutnávku u příležitosti svátku svatého Jana Evangelisty. Svěcení je součástí pobožnosti od 17.00 hod. v kostele sv. Petra a Pavla v Božicích. Ochutnávka od 18.00 hod. Vstupné dobrovolné, skleničky ke koupi na místě.

100. Vádemécum
30. prosince, Znojmo, hotel Morava, Horní náměstí 16 - sklep
Od 18.00 hod. předsilvestrovské posezení s vínem Znovínu Znojmo, a.s. S tématem o víně vážně i nevážně, soutěž o nejchutnější jednohubku a příprava na příchod Nového roku. Malé občerstvení s tématem Silvestr a Pepův doprovod na harmoniku.

► Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.

*********************************

► TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

 

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech