Menu
akce-top
akce a novinky

Přivítejme léto pěkným vínem

Milujete víno, slunce a nemáte ještě program na následující letní dny? Přijměte naši pozvánku na průřez vinařských akcí konaných v červenci. Věřte, že je z čeho vybírat. Nelenošte a vyrazte za tuzemskými víny!

Den otevřených sklepů Moravská Nová Ves, 5. července, sklepní uličky Výmol, Zátiší, U Dráhy a sklepy vyznačené v obci

Tradiční vinařská akce s ochutnávkou vína přímo u vinařů ve sklepních uličkách Výmol, Zátiší, U Dráhy (u nádraží) a sklepích vyznačených v obci Moravská Nová Ves. Hrát bude cimbálová muzika. Akce se koná za každého počasí, občerstvení zajištěno! Konání akce od 10:00 do 22:00 hodin. Vstupné 300,- Kč.

X. Den otevřených sklepů, 6. července, Hrušky (okr. Břeclav), areál sklepů U hřiště, ulice Sklepní a Záhumenní

Již podesáté Vám organizátoři společně s místními vinaři umožní ochutnat kvalitní vína přímo ve svých sklepích v areálu sklepů U hřiště. Svoje sklepy je připraveno otevřít až 20 vinařů, od těch nejmenších hobby vinařů až po profesionální lahvující vinaře.

Hudební festival Znojmo, 12. - 28. července, památky a ulice města Znojma a blízkého okolí

Hudební festival Znojmo představuje neotřelé spojení vína a hudby v památkách i ulicích města. Na každém koncertě probíhá ochutnávka vín regionálních vinařů. Každý ročník přináší hudbu jiného hudebního skladatele, rok 2013 se ponese v italském duchu Claudia Monteverdiho.

Dobývání dobšických sklepů, 13. července, Sklepní uličky a sklepy

Od 13:00 do 22:00 otevřené sklepy a degustace místních vín. Po celou dobu akce hudební vystoupení - cimbálovky, jazz band, blue grass, rock jamm. Rekonstrukce napoleonských bitev.

Putování nejen za vínem po křížové cestě na sv. Kopečku, 19. - 21. července, Mikulov, Vinný sklep U Konšelů

Oblíbené záživné putování s místními průvodci po křížové cestě na sv. Kopečku v Mikulově. Dozvíte se nejen poznatky o vinohradnictví a místních vinařstvích, ale také spoustu zajímavostí, které se jinde nedozvíte. V průběhu řízená ochutnávka vín ve sklípku přímo pod. sv. Kopečkem.

Národy Podyjí - ochutnávka vín, Mikulov, 20. července, sál v přízemí Městského úřadu Mikulov

Ochutnávka vín místních vinařů v rámci již XIV. ročníku kulinářského festivalu Národy Podyjí. Více jak 100 vzorků vín od 30 vinařů můžete ochutnat v době od 14 do 22 hod. v prostorách sálu Městského úřadu Mikulov. Bohatý kulturní program a kulinářské speciality národů z Podyjí na Náměstí v Mikulově.


Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.*********************************

TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

 

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech