Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce-pro-priznivce-vinarske-turistiky

Pozvánka na akce konané v měsíci únoru

4. 2. 2013 15:06

Dovolte nám Vás opět pozvat na vybrané akce měsíce února. Po namáhavém prezidentském maratónu "Karel nebo Miloš" je třeba si trochu odpočinout u skleničky dobrého vínečka z tuzemské produkce. Proto neváhejte a navštivte některou z nabízených akcí tohoto měsíce. Pokud Vám tyto nabízené nebudou z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, podívejte se na další akce, které jsou na těchto webových stránkách.

Vybrané vinařské akce na měsíc únor:

Valtický vinařský fašank, 9. února, Začátek u Domova seniorů, ul. Modřínová

Tradiční lidová slavnost. Obchůzka fašankového průvodu městem, návštěva hospodářů, zábava a pochovávání basy v hale SOŠ vinařské na ul. Střelecká. Fašank je s přídechem vinařský - obchůzka se koná po sklepech, vinárnách a vinotékách. Mezi maškarami můžete vidět vinařské figurky a hroznovou kozu.

25. košt vína Míkovice, 16. února, Uherské Hradiště, kulturní dům Míkovice

25. ročník ochutnávání vín místních vinařů a vín vinařů z oblasti Uherské Hradiště. Pořádá KPV Míkovice o.s. Výstava probíhá v místním kulturním domě od 14.00 hod. K poslechu hraje cimbálová muzika Mladí Burčáci (od 17 hod.).

Putování po dobšických sklípcích, 16. února, sklepní uličky

Ochutnávka více jak 60 vzorků vín. Cimbálové muziky přímo ve sklepích, flašinet na návsi. Bohaté občerstvení - pečené sele, zabíjačkové speciality, selská moravská jídla. Ekologické taxi - koňská bryčka. Losování o ceny (láhve vín)
Vyhlášení výsledků v 18 hod.

Vinařská zabíjačka, 16. února, Vinařský dvůr Němčičky

Od 9 hodin se můžete aktivně zúčastnit pravé moravské zabíjačky. Párování zabíjačkových a uzenářských specialit s víny z Modrých Hor. Možnost zakoupení čerstvých masných produktů a ochutnávaných vín.

36. jihomoravská regionální výstava vín v Brně, 23. února, Kongresové centrum BVV, Výstaviště 1

36. jihomoravská regionální výstava vín je spojena s volným ochutnáváním, přehlídkou vín a prodejní aukcí šampiónů. Výstava se koná od 9:00 do 19:00 h v Kongresovém centru BVV. Výstavní vzorky budou podávány z chladících boxů. K poslechu bude hrát cimbálová muzika.

Reprezentační ples Svobodné spolkové republiky Kraví hora 23. února, Bořetice, kulturní dům

Ples se zahajuje státní hymnou a nástupem ministrů a členů vlády SSRKH. Po nástupu následuje jednání vlády a poté probíhá hlasování navrhnutých změn. Po zaznění pochodové písně vláda odchází a následuje volná zábava plesu. Součástí je degustace vín kravihorských vinařů v přísálí. Začátek v 19 hod.

Vinum Juvenale Praesentatio, 28. února, OREA Hotel Voroněž

Připravili jsme pro Vás degustaci všech vín z největší mezinárodní soutěže mladých vín VINUM JUVENALE 2012 a prezentaci vinařských firem. Milovníci a znalci vín si tak budou mít možnost udělat ucelenou představu o kvalitě vín z ročníku 2012. Akce začíná ve 12,00 hod a vyvrcholením bude v 17,00 slavnostní raut a společenský večer, kde vystoupí Horňácká cimbálová muzika Libora Supa s mužáckým sborem CHOTÁR a PANORAMA BAND. Speciálním hostem večera bude Martin MAXA. Celodenní vložné 399,- Kč
Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.*********************************

TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech