Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce-pro-priznivce-vinarske-turistiky

VÍNA Z MORAVY, VÍNA Z ČECH - dárek pro vaše chuťové pohárky a blízké

6. 12. 2012 13:45

Už se blíží ta malinká chvilinka v roce, kdy se všichni zastavíme. Hodíme za hlavu starosti všedních dní a odpočineme si v kruhu rodiny nejlépe se sklenicí znamenitého moravského či českého vína. Budeme vnímat všechny ty tóny ovoce, rozkvetlé louky, marmelád a dalších libých chutí, které lze v tuzemských vínech objevit a budeme naslouchat historkám s veselým koncem nebo se začteme do své oblíbené knihy. Užijte si prosím tyto svátky. Na chvíli nemyslete na práci a vyrazte si za posledními vinařskými zážitky roku 2012.

Nakupte si vína pro radost svou či svých přátel, připravte se na bujaré oslavy nového roku a prožijte na vinařských akcích nezapomenutelné chvíle, které víno často přináší.

A kam za zážitky v prosinci?

Adventní víkend ve Valtickém Podzemí, 7. - 9. prosince, Valtice

Štědré adventní svařáky Sklepiérů Valtického Podzemí a Minoritské punče dle originálních receptů, předvánoční rozjímání v unikátním labyrintu zrekonstruovaných historických vinných sklepů.

VÁNOČNÍ FESTIVAL OTEVŘENÝCH SKLEPŮ, 8. - 9. prosince, Brno

Brno – město vína a vstupní brána do vinařské oblasti Morava, představí nejlepší vinaře z celé Moravy ve svých nejkrásnějších sklepních prostorech. Festival otevřených sklepů spojí návštěvu sklepů a setkání s vinaři.

Ochutnávka mladých vín a zabijačkové speciality, 8. prosince, Týnec (okr. Břeclav)

Na akci je možné navštívit sklepy, ochutnat mladá vína a zabijačkové speciality. Sklepy budou otevřeny od 9 do 18 hodin. Cena ochutnávky je 200,- Kč (volná degustace, pohárek).

V. Mikulášská výstava mladých vín v Klentnici, 8. prosince

Klentničtí vinaři si pro Vás připravili V. výstavu mladých vín z Podpálaví v Klentnici. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Píšťalenka. Začátek je v 16 hodin. Občerstvení je zajištěno. Vstupné 150 Kč zahrnuje sklenici, katalog a volnou degustaci.

Vánoční beseda u cimbálu spojená s ochutnávkou mladých a Svatomartinských vín, 28. prosince, Bohuslavice u Kyjova

Zveme všechny na sklonku roku do Bohuslavic, kde se v sále U Vodičků od 18.00 hod. uskuteční beseda s cimbálovou muzikou Kyjovsko a malým koštem mladých a Svatomartinských vín. Připraveno zde bude několik desítek vzorků od místních i okolních vinařů a vinařských firem.

Silvestrovský večer ve sklípku U Konšelů v Mikulově, 31. prosince

Společně strávený večer se svými přáteli může být tím pravým impulsem do nového roku 2013. Zveme Vás do příjemného prostředí Vinného sklepa U Konšelů v Mikulově, kde pro vás bude připraveno silvestrovské menu a další doprovodný program. Cena celovečerního programu je 649,- Kč.


Kompletní přehled všech vinařských akcí najdete v našem KALENDÁŘI VINAŘSKÝCH AKCÍ.*********************************

TIP PRO VÁS: Chcete sledovat novinky a zprávy o našich vínech na Facebooku? Staňte se fanoušky oficiálního facebookového profilu značky Vína z Moravy a vína z Čech.