Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce-pro-priznivce-vinarske-turistiky

Znojemské historické vinobraní

1. 9. 2009 12:49

Tisková zpráva, Znojemské vinobraní

Podium nabité zvučnými jmény české hudební scény, bohatý doprovodný kulturní program, rytířské turnaje přesunuté do centra města a nové kostýmy pro hlavní osobnosti průvodu (krále, šaška, princeznu, veškeré dámy a většinu pánů), to jsou hlavní novinky již vloni značně omlazeného tradičního svátku vína ve Znojmě.

Nově se z Louckého kláštera na prostranství u hradeb v Horním parku přestěhují rytířské turnaje. „To zruší komplikace spojené s dopravou mezi centrem Znojma a Louckým klášterem a bude možné uspořádat také večerní turnaj,“ vysvětlil Oto Mašek ze Znojemské Besedy.

Znojemské vinobraní je tradičně spojené s vystoupením populárních hudebníků. Letos budou na Masarykově náměstí účinkovat Petr Bende, Jakub Smolík, Vladimír Hron, Těžkej Pokondr, Čechomor, Zdeněk Izer, Wabi Daněk, Jaroslav Uhlíř, Walda Gang, Meky Žbirka nebo Helena Vondráčková.

Novinkou letošního vinobraní je spolupráce s městem Mikulovem, která přináší společný zvýhodněný vstup na Znojemské historické vinobraní a mikulovské Pálavské vinobraní a sobotní vlakové spojení pro jednodušší dopravu návštěvníků z Moravy a Vysočiny s cílovými stanicemi v obou městech. Podrobné informace lze vyhledat na společných interaktivních webových stránkách www.vinobrani.cz .

Dvoudenní permanentka stojí 250,- Kč, zlevněná 200,- Kč. Společná vstupenka na mikulovské a znojemské vinobraní vyjde na 300,- Kč, přičemž tato cena zahrnuje i dopravu speciálně vypravenými vlaky. Zakoupené vstupenky opravňují i ke vstupu na rytířské turnaje. Samostatná vstupenka na turnaje vyjde na 50,- Kč.

Největší tuzemská oslava historie a vína, na kterou vloni našlo cestu zhruba osmdesát tisíc návštěvníků, se letos tradičně uskuteční o druhém zářijovém víkendu, tedy jedenáctého a dvanáctého září.

Kompletní program je v příloze ke stažení

Pozvánka na vinařské akce v červenci 2019

26. 6. 2019 12:27, Pro vin. turisty

Klimatizaci zdarma v parných dnech ve vinařském světě vín z Moravy a Čech v řadě vinařských obcí nabízí místní vinařská sdružení formou služeb otevřených sklepů. V zásadě jde o to, ...

Vína z Moravy, Vína z Čech