Menu
akce-top
akce a novinky

Galerie rulandských vín 2019 - informace pro vinaře

Vážení přátelé – vinaři.  Cech kyjovských vinařů pořádá v letošním roce již 13. ročník Galerie rulandských vín v ČR. Chceme navázat na vynikající úroveň předcházejících ročníků, kdy vinaři přihlásili do soutěže téměř 400 vzorků ze všech našich podoblastí, ale také vína ze Slovenska. Přehlídka se týká odrůd Rulandské bílé, šedé a modré ( Pinot blanc, Pinot gris a Pinot noir) a Chardonnay.

13. ročník GRV v ČR se uskuteční 17. a 18. srpna 2019 ve sportovní hale Klvaňova Gymnázia v Kyjově. Patronát přijal starosta města Kyjova Mgr. František Lukl, akce je pořádána s podporou Vinařského fondu ČR.

Nejvýše hodnocená vína obdrží cenu hejtmana Jihomoravského kraje, velvyslance ČR, starosty města a dalších významných osobností a institucí.

Degustace bude 10. srpna v 10 hodin v Klvaňově gymnáziu a vína budou hodnotit komise složené z vinařských odborníků s platnými degustátorskými zkouškami za využití elektronického hodnocení Elwis. Prezentace je v 9.30 hodin.

Vážení vinaři. Dovolujeme si Vás požádat o spolupráci při zajišťování vzorků. Jeden vzorek jsou 3 sedmičky, v případě menšího obsahu 4 láhve.

Soutěž je otevřená jen pro profesionální výrobce vína. Přihlašovací poplatek je 150.- Kč nebo 6 Euro.

Online registrace je možná přes portál NVC na adrese www.elwis.cz

Třiceti procentům vín budou uděleny zlaté medaile a dána možnost objednat si medailičky
13. ročníku Galerie rulandských vín v ČR.

Statut, kde jsou uvedena sběrová místa a další informace získáte na vinařských webech (www.vinazmoravy.cz; www.wineofczechrepublic.cz, atd.) nebo své dotazy adresujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pokud budete mít zájem zúčastnit se degustace a splňujete podmínky Statutu, přihlaste se
do 15. července na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (602 937 871).

Na spolupráci se těší Cech kyjovských vinařů.

Mgr. Pavel Navrátil

jednatel Cechu kyjovských vinařů

Naši vinaři uspěli v Texasu, přivážejí 48 medailí!

5. 2. 2019 11:54, Pro odborníky

Na první mezinárodní soutěži tohoto roku vybojovali naši vinaři úctyhodných 48 medailí. Na Texas International Wine Competition 2019 získali v konkurenci vín z 12 zemí světa 6 velkých zlatých, 8 ...

Vína z Moravy, Vína z Čech