Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Oenoforum 2018 na téma víno a kyslík

9. 5. 2018 09:00

Dvanáctý ročník prestižní soutěže Oenoforum – Czech International Wine Competition se uskuteční 20. - 22. června v Brně. Jedná se u nás o jedinou světovou soutěž vín pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži). Její součástí je i konference, na níž proběhnou přednášky předních odborníků ve vinařství.

Oenoforum začíná ve středu 20. června mezinárodní vinařskou konferencí v brněnském kampusu. Zazní tu přednášky postavené na praktických příkladech a degustaci diskutovaných vín. Tématem konference jsou i letos Praktické příklady enologických cest k velkým vínům. Ročníkové téma pak víno a kyslík. Hlavní přednášku povede Hervé Romat, enolog z Bordeaux, který tématu víno a kyslík věnuje dva přednáškové bloky. Navazovat budou dva vinaři ze sousedních zemí, Harald Scheiblhofer z Burgenlandu v Rakousku a Vladimír Mrva z Malokarpatské vinařské oblasti na Slovensku.

Od čtvrtka 21. a 22. června pak ve Vile Stiassni proběhne samotná soutěž Oenoforum - Czech International Wine Competition, jejímž pořadatelem je Svaz vinařů ČR ve spolupráci s Unií enologů ČR a Národním vinařským centrem. Soutěž je otevřena všem výrobcům i prodejcům vín. Odrůdy Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon a roční vína budou navíc oceněny v samostatné kategorii zvláštní cenou. Vzorky je možné přihlásit do 1. 6. 2018. Sběrné místo zájemci najdou v BS vinařských potřebách ve Velkých Bílovicích nebo v Pezinku ve Víno Matyšák. Kompletní informace, statut soutěže a přihlašovací rozhraní naleznete na stránkách www.oenoforum.cz.

Důležité informace:

Kapacita konference je omezena na 100 účastníků a přihlášení je možné na stránkách www.oenoforum.cz nebo www.akcesvcr.cz. Případně mohou zájemci napsat email na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Registrace (včetně úhrady vstupného) je možná do 15. 6. 2018.

Vzorky do soutěže je možné registrovat do 1. 6. 2018 na www.oenoforum.cz nebo www.elwis.cz.

Martin Chlad
+420 774 77 88 17, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Martin Půček
+420 606 743 231, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.