Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

IWC San Francisco 2017 - informace pro vinaře

3. 5. 2017 12:10

Informace o možnosti přihlásit vzorky na zahraniční soutěž podporovanou Vinařským fondem. Termín přihlášení: do 19.5.2017

IWC San Francisco 2017

Termín přihlášek - do 19. 5. 2017 do 10,00 hod.
• Přihláška vína viz příloha
• Etiketa: přilepit na přepravní karton kvůli identifikaci vína
• Karton označte: „SAMPLE MATERIALS. NOT FOR RESALE. GLASS ENCLOSED“ San Francisco IWC
• Pokud máte zájem vyvážet vína do USA vyplňte kolonku IMPORTED WINES ONLY: U.S. IMPORTER: Czech Wine Imports, Inc.
• Přihlašovací poplatek: 100 USD/vzorek + DPH
• Počet lahví 5 ks bez rozdílu objemu (plně adjustované láhve s originální etiketou)
Vzorky doručte i s doklady (1x přihláška) dne 22. 5. 2017 od 7,30 – 10,00 hod.
• Upozorňujeme vinaře, že v jiném termínu než 22. 5. 2017 od 7,30 - 10,00 hod. nebudeme vzorky přijímat, areál zámku bude mimo tyto hodiny pro auta zcela uzavřen!!!
• V přihlášce nevyplňujte údaj „2017 WINE FEES“
• Případné další informace: www.sfwinecomp.com ; tel: + 1 - 415-345-9000
Vyplnit tabulku vín v excelu viz. příloha a zaslat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Export vína do USA
Od loňského roku vyváží do USA vína z ČR Klub Sommeliérů (český exportér) a Czech Wine Imports, Inc. (americký importér). Pokud máte zájem Vaše vína do USA vyvážet, určitě je správná cesta se soutěže v San Franciscu zúčastnit. Je ale potřeba zvážit, jaká přesně vína do soutěže přihlásíte – úspěch na této soutěži je velké plus pro to, aby víno uspělo také na americkém trhu. Zároveň však takovéto víno musíte mít v dostatečném množství a za rozumnou cenu pro případné další obchodování. Pokud chcete začít exportovat Vaše víno do USA, do přihlašovacího formuláře do kolonky „Imported wines only US importer:" vyplňte „Czech Wine Imports, Inc." a dále Vám doporučujeme koordinovat Vaše přípravy na soutěž v San Franciscu se zástupci Klubu Sommeliérů (info/zavináč/klubsommelieru.cz) 

Účast na soutěži je podporována Vinařským fondem za těchto podmínek:

- zájem min. 2 vinařů na výstavu

- podpora Vinařského fondu je ve výši 50 % účastnických poplatků za vzorek, max. bude podpořena účast 2 vzorků z 1 firmy (další vzorky je možno přihlásit, ale vinař bude od 3. vzorku platit 100% přihlašovacích poplatků).

- Doprava hrazena 100 % ze svozového místa Národní vinařské centrum Valtice.

Přihlašovací poplatek: na základě počtu vzorků vám Národní vinařské centrum, o.p.s. vystaví fakturu v Kč (výše v Kč bude odvozena od přihlašovacího poplatku v zahraniční měně, přepočítaného podle aktuálního kurzu). Fakturovaná částka již bude snížena o podporu Vinařského fondu. Celní poplatky plně hradí firma, která přihlásila vzorek na hodnocení.

Místo dodání vzorků a podkladů: prostory Národní vinařské centrum, o.p.s., Zámek 1, Valtice

Kontaktní osoba: Ing. Marek Babisz, hlavní sommelier NVC, mobil: +420 602 470 262, tel. 519 352 072

Veškeré podklady (přihlášky, statuty, informace) k jednotlivým soutěžím jsou v příloze, případně se přihlášky vyplňují on-line na webové stránce soutěže. Materiály jsou v angličtině; v případě potřeby vám individuálně poradíme a pomůžeme s vyplněním přihlášek a odpovíme případné nejasnosti.

Druhý ročník soutěže o nejlepší krajská vína má své vítěze

9. 10. 2018 06:35, Pro tisk

Titul „Víno Jihomoravského kraje 2018“ získala čtyři regionální vína. Dvě bílá vína a dvě červená vína zvítězila v soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj. Vína budou reprezentovat region jižní Mor ...

Vína z Moravy, Vína z Čech