Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

62. německý vinařský kongres a INTERVITIS INTERFRUCTA HORTITECHNICA 2016

5. 8. 2016 07:24

Svaz německých vinařů ve spolupráci s veletrhem INTERVITIS INTERFRUCTA HORTITECHNICA ve Stuttgartu pořádají ve dnech 27. – 30. Listopadu 2016 již 62. německý vinařský kongres. Německý svaz vinařů prostřednictvím Svazu vinařů České republiky zve zájemce z řad odborné i laické veřejnosti k účasti na tomto odborném podujetí.

Akce bude uspořádána na novém výstavišti, které se nachází přímo na stuttgartském letišti, takže účastníci z České republiky mají možnost tuto akci navštívit letecky, vlakem, nebo třeba autem. Přednášky v rámci kongresu budou simultánně překládány do německého a anglického jazyka. Ústředním předmětem 62. kongresu bude zkoumání dopadů změny klimatu a globalizace v rámci vinohradnických enologických a ekonomických aspektů vinařského průmyslu.

Témata přednášek byla vybrána s ohledem na budoucnost: Robotika a použití dronů ve vinařství, Management produkce alkoholu a aromatických látek v enologii, strategie značky a původu vína v marketingu.

Ve spolupráci se sdružením AREV a zemské vlády Bádenska a Württemberska proběhne také jednání pro podporu vinohradnictví na svazích pod názvem „Má vinohradnictví na svazích a terasách budoucnost v Evropě?

Podrobnější informace k výše uvedenému, stejně tak přehled jednotlivých přednášek a referátů je již nyní na webu  kongresu http://www.dwv-kongress.de. Zde je také možno podat přihlášku v případě zájmu o účast.

Svaz vinařů České republiky ve spolupráci ze Svazem německých vinařů a veletrhem INTERVITIS INTERFRUCTA HORTITECHNICA připravují nabídku odborné vinařské exkurse, spojené s návštěvou veletrhu INTERVITIS INTERFRUCTA HORTITECHNICA. Bližší informace můžete očekávat v nejbližších dnech.

Naši vinaři přivážejí z Paříže 54 medailí

9. 3. 2019 06:25, Pro tisk

Moravští a čeští vinaři uspěli na první velké mezinárodní soutěži roku. Na 25. ročníku prestižní soutěže Vinalies Internationales, která se každoročně odehrává v Paříži, získali 23 zlatých a 31 s ...

Vína z Moravy, Vína z Čech