Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Odborný vinařský seminář přinese informace pro letošní vinobraní

9. 5. 2016 11:59

V Lednici se v úterý 10. května uskuteční jednodenní odborný seminář pod názvem „Nové informace a impulzy pro vinobraní 2016“. Sérii specializovaných přednášek organizuje firma BS vinařské potřeby společně se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity. Seminář je určený zejména pro vinařské odborníky.

Cílem setkání odborníků je seznámit posluchače s tématy, která se zásadně dotýkají letošního vinobraní. Mezi přednášejícími nebude chybět ani zahraniční host, Alfredo Tocchini z italské společnosti ISVEA. Zaměří se na téma „Zhodnocení kvality červených vín dle AWRI“. Tento italský specialista na management vinohradu spolupracuje také s BS vinařské potřeby. V rámci této spolupráce se v laboratořích ISVEA provádějí specializované analýzy i pro moravské vinaře.

Dále vystoupí čeští odborníci Miloš Vidlář, s přednáškou na téma „Výroba šumivých vín tradiční metodou“ a Klára Halouzková, která přiblíží „Význam mimokořenové výživy pro révu vinnou“. Oba specialisté jsou zástupci společnosti BS vinařské potřeby a v rámci svých příspěvků jsou připraveni na odbornou diskusi s posluchači.

Seminář je zaměřený na odbornou veřejnost z řad vinařů, studentů a dalších zájemců o informace z vinařského světa. Závěr semináře bude věnován degustaci sektů vyrobených dle protokolu Enartis.

Přednášky budou probíhat od 9 hodin v budově D (místnost DP1), Zahradnické fakulty v Lednici. Vstup je zdarma.

Více informací na www.vinarskepotreby.cz nebo na www.zf.mendelu.cz

Rezervace míst na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonním čísle 774 576 923.

Program semináře

 9:00    Zahájení semináře - Ing. Miloš Vidlář- BS vinařské potřeby

9:15    Zhodnocení kvality červených vín dle AWRI- Alfredo Tocchini – ISVEA, Itálie

 Přestávka

10:30 – 11:15 Výroba šumivých vín tradiční metodou - Ing. Miloš Vidlář - BS vinařské potřeby

Přestávka

11:30 – 12:00 Význam mimokořenové výživy pro révu vinnou- Ing. Klára Halouzková - BS vinařské potřeby

12:10 Ochutnávka sektů vyrobených dle protokolu Enartis

 

Tisková zpráva. Kontakto pro média:

Ing. Kateřina Martykánová, Tel. +420 602 576 870, E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.            

 Mgr. Renata Hlavačková, tel. Tel. 774 576 923, E-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.