Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

9. ročník Galerie rulandských vín v ČR - informace pro vinaře

8. 7. 2015 08:58

Vážení přátelé – vinaři,  Cech kyjovských vinařů pořádá v letošním roce již 9. ročník Galerie rulandských vín v ČR. Chceme navázat na vynikající úroveň předcházejících ročníků, kdy vinaři přihlásili do soutěže téměř 400 vzorků ze všech našich podoblastí, ale také vína ze Slovenska. Přehlídka se týká odrůd Rulandské bílé, šedé a modré (Pinot blanc, Pinot gris a Pinot noir) a Chardonnay.

9. ročník GRV v ČR se uskuteční 15. a 16. srpna 2014 ve sportovní hale Klvaňova Gymnázia v Kyjově. Patronát přijal starosta města Kyjova Mgr. František Lukl, akce je pořádána s podporou Vinařského fondu ČR.

Nejvýše hodnocená vína obdrží cenu hejtmana Jihomoravského kraje, Vinařské fondu ČR, velvyslance EU, starosty města a dalších významných osobností a institucí.

Degustace bude 8. srpna v 10 hodin v Klvaňově gymnáziu a vína budou hodnotit komise složené z vinařských odborníků s platnými degustátorskými zkouškami za využití elektronického hodnocení Elwis. Prezentace je v 9.30 hodin.

Galerie rulandských vín je součástí programu Slováckého roku, folklorního svátku (jednou za 4 roky), kdy Kyjov navštíví asi 30 tisíc návštěvníků.

Vážení vinaři. Dovolujeme si Vás požádat o spolupráci při zajišťování vzorků. Jeden vzorek jsou 3 sedmičky, v případě menšího obsahu 4 láhve.

Soutěž je otevřená jen pro profesionální výrobce vína. Přihlašovací poplatek je 150.- Kč nebo 6 Euro. Online registrace je možná přes portál NVC na adrese www.elwis.cz

Třiceti procentům vín budou uděleny zlaté medaile a dána možnost objednat si medailičky 9. ročníku Galerie rulandských vín v ČR.

Sběrná místa jsou uvedena ve statutu, který je ke stažení níže. 

Pokud budete mít zájem zúčastnit se degustace a splňujete podmínky Statutu, přihlaste se do 15. července na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (602 937 871).

Na spolupráci se těší Cech kyjovských vinařů.

Mgr. Pavel Navrátil

jednatel Cechu kyjovských vinařů

Pozvánka na vinařské akce v červenci 2019

26. 6. 2019 12:27, Pro vin. turisty

Klimatizaci zdarma v parných dnech ve vinařském světě vín z Moravy a Čech v řadě vinařských obcí nabízí místní vinařská sdružení formou služeb otevřených sklepů. V zásadě jde o to, ...

Vína z Moravy, Vína z Čech