Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

ZNOJEMSKÁ GALERIE VELTLÍNŮ 2006

13. 7. 2006 09:58

Vážení přátelé – vinaři!
Dovolujeme si Vás pozvat k účasti na IV. ročníku mezinárodní přehlídky vín odrůdy Veltlínské zelené nazvané „ZNOJEMSKÁ GALERIE VELTLÍNŮ“.

Ohlasy na předchozí ročníky přehlídky nám ukázaly, že myšlenka propagace u nás nejčastěji pěstované odrůdy a směr, kterým je tato přehlídka vedena je správný a proto by měl i IV. ročník umožnit větší komerční využití této odrůdy. Kategorie, přihláška i katalog jsou koncipovány tak, aby bylo možno v případě, že chcete víno komerčně nabídnout, uvést také cenu, kontakt na výrobce i množství nabídnutých lahví. Skutečnost, že odrůda Veltlínské zelené se pěstuje pouze ve středoevropském regionu, je svým způsobem jedinečnost, kterou bychom měli umět marketingově využít.

Hodnocení vín proběhne 1. srpna 2006 ve Znojmě a vlastní výstava, která zahájí týden významných mezinárodních akcí zaměřených na vinařství a vinohradnictví, 1. září 2006 v historických prostorách Louckého kláštera ve Znojmě.

Jelikož počítáme i s účastí sdělovacích prostředků a obchodníků, zejména na odborné ochutnávce, a s hojnou návštěvou milovníků vína na vlastní výstavě ve Znojmě, bude určitě i pro Vás a Vaši firmu zajímavé předložit svá vína na tuto přehlídku.

Soutěž je uznána Ministerstvem zemědělství a organizátoři umožní pro oceněná vína odkup samolepících medailiček pro označení lahví.

Přílohou dopisu je Statut a přihláška IV. ročníku Znojemské galerie veltlínů.

Znovín Znojmo a.s
Ing. Pavel Vajčner, v.r.

Sdružení znojemských vinařů
Ing. Jaromír Čepička, CSc., v.r.

VOC Znojmo
Ing. Jiří Hort, v.r.

(pk)