Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Galerie Rýnského ryzlinku České republiky, Bzenec 2006

13. 7. 2006 09:46

Vážení vinaři,
dovolte, abychom vás seznámili s přehlídkou vín, která se specializuje pouze na jednu odrůdu a to Ryzlink rýnský.

Výstava je pořádána již pátým ročníkem a v každém z předcházejících ročníků se podařilo shromáždit více než 200 vzorků vín ze všech vinařských oblastí České republiky, Německa (Mosela, Rheigau), Rakouska (Wachau, Weinviertel) a ze Slovenska. Organizátorem výstavy je „Klub přátel Rýnského ryzlinku“ ve spolupráci s městem Bzenec. Výstava je pořádána jednak v srpnu jako součást tradiční Bzenecké pouti a jednak v září v Praze – místo a termín upřesníme při osobním jednání.

Hodnocení vín probíhá dle mezinárodní tabulky O. I. V. 100 bodovým hodnocením, vždy pod dohledem uznávaného vinařského odborníka. Celý proces příjmu vzorků, hodnocení a vlastní výstavy se řídí „Statutem Galerie Rýnských ryzlinků“ , který je možno shlédnout na www:galerierr.info.
Pro vaši informovanost uvádíme, že při výstavě v roce 2005, kdy druhá část Galerie byla pořádána také v Praze navštívilo tuto přehlídku Rýnských ryzlinků více než 250 hostů a během dvou dnů výstavy ve Bzenci ochutnalo 230 vystavených vín přes 800 návštěvníků. Upozorňujeme, že pořadatelé nepožadují žádnou finanční úhradu, svoz vzorků zajišťujeme formou osobní návštěvy u vinaře.
V případě, že máte zájem o prezentaci vašich Ryzlinků rýnských prosíme o zaslání zprávy na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo mobil 603 579 303 p.Petr Kunc.
Následně se s vámi budeme kontaktovat a upřesníme termín svozu vzorků případně další podrobnosti. Jestliže máte zájem o účast na hodnocení prosíme o uvedení do vaší zprávy.

Výstava bude probíhat podle harmonogramu:

svoz vzorků ............................. do 4.srpna 2006
hodnocení vín .......................... 6. srpna 2006 v 9,00hodin

výstava ve Bzenci..................... 11. – 12. srpna 2006

Děkujeme Vám za pozornost, kterou věnujete výstavě, řadící se mezi stěžejní specializované přehlídky českých, moravských a zahraničních Ryzlinků rýnských.


Za Klub přátel Rýnského ryzlinku: Oldřich Kuchař, Petr Kunc, Ing. Miroslav Kunc

Za Město Bzenec: Mgr. Jenda Plšek, místostarosta


Ve Bzenci dne 17. května 2006

(pk)