Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Vinařský zájezd do Izraele

27. 2. 2014 14:25

Prezident Agrární komory ČR, senátor Ing. Jan Veleba ve spolupráci s Velvyslanectvím státu Izrael v České republice a Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou a vás zve na jarní cestu za víny, technologiemi, památkami a zajímavostmi státu Izrael.

Historií i současností izraelského vinařství a podniky bude provázet Dr. Luboš Bárta s více než dvacetiletými kontakty s izraelskými vinařstvími. Letošní zájezd povede v týdnu od 11. do 18. května z Judských hor (okolí Jeruzaléma a vinorodé údolí Ella) směrem na jih, tedy kolem od Mrtvého moře přes Negevskou poušť k Eilatu u Rudého moře. Hlavní náplní cesty je návštěva deseti izraelských vinařství od průmyslových (Barkan /Segan, Teperberg 1870) přes střední podniky (Castel, Kerem Ella, Mony, Yatir), kibucy (Neot Smadar, Tzora), až po v pravém smyslu butiková/garážová (Red Sea Winery), která ve svém komplexu vypovídají o vývoji a současném stavu vinařského oboru v zemi, kde je víno od dob Mojžíšových nejuctívanějším ze sedmi darů. Navštívíme i kibut Hacerim, kde vznikají světoznámé kapénkové zavlažovací systémy Netafim, používané i v našich vinicích.

Zájezd je velmi oficiální odbornou pracovní cestou, plně uznatelnou v daňových nákladech. Bývá zakončen přijetím účastníků velvyslancem Státu Izrael v jeho rezidenci v Praze. Obchodníci s vínem budou mít příležitost k obchodním jednáním.

Veškerý výklad bude v češtině. Cena zájkezdu je 32.950 Kč včetně ochutnávek a polopenze. Pro cestu do Izraele nepotřebujete vyřizovat žádná víza.

V příloze najdete program cesty (který se ještě může v detailech změnit), smluvní podmínky a přihlášku, kterou je třeba zaslat pověřenému touroperátorovi ALEA Tours&Trade. Pokud váháte, zeptejte se kolegů, kteří s námi byli v minulých letech – letošní cesta bude velmi podobná té loňské, jen v květnu bude znatelně tepleji, než bylo v březnu.

PŘIHLÁŠKY ODESÍLEJTE CO NEJDŘÍVE NA ADRESU Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. A V KOPII NA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

S OHLEDEM NA NUTNOST POTVRDIT PŘEDREZERVOVANÉ LETENKY JE ZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK NAPLÁNOVÁNA NA 10.BŘEZNA 2014, TEDY DVA MĚSÍCE PŘED ODLETEM!