Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Galerie rulandských vín v ČR

14. 6. 2013 10:20

Vážení přátelé – vinaři. Cech kyjovských vinařů pořádá v letošním roce již 7. ročník Galerie rulandských vín v ČR. Rádi bychom navázali na vynikající úroveň předcházejících ročníků, kdy vinaři přihlásili do soutěže téměř 400 vzorků ze všech našich podoblastí, ale také vína ze Slovenska, Německa, Maďarska, Rakouska, Francie a Moldávie. Přehlídka se týká odrůd Rulandské bílé, šedé a modré (Pinot blanc, Pinot gris a Pinot noir) a Chardonnay.

7. ročník GRV v ČR se uskuteční 10. srpna 2013 ve 13 hodin ve sportovní hale Klvaňova Gymnázia v Kyjově. Patronát přijal starosta města Kyjova Mgr. František Lukl, akce je pořádána s podporou Vinařského fondu ČR. Nejvýše hodnocená vína obdrží ceny prezidenta ČR, hejtmana Jihomoravského kraje, velvyslance EU a dalších významných osobností.

Degustace proběhne 3. srpna v 10 hodin v Klvaňově gymnáziu a vína budou hodnotit komise složené z vinařských odborníků s platnými degustátorskými zkouškami za využití elektronického sytému hodnocení Elwis (více na ww.elwis.cz)

Vážení vinaři, dovolujeme si Vás požádat o spolupráci při zajišťování vzorků. Jeden vzorek jsou 3 sedmičky, v případě menšího obsahu 4 láhve. Soutěž je otevřená jen pro profesionální výrobce vína. Přihlašovací poplatek je 100,- Kč příp. 4 EUR. Online registrace je možná přes portál NVC na adrese www.elwis.cz.

Soutěž je medializována sdělovacími prostředky a vzhledem k tomu, že v uvedený termín budou v městě „Kyjovské letní slavnosti“, očekáváme tradičně velký počet návštěvníků. Dvaceti procentům vín jsou udíleny zlaté medaile a dána možnost objednat si medailičky 7. ročníku Galerie rulandských vín
v ČR.

Statut výstavy, kde jsou uvedena sběrová místa a další informace získáte na vinařských webech (např. www.wineofczechrepublic.cz), webu Cechu kyjovských vinařů www.cechkyjovskychvinaru.cz, případně své dotazy adresujte na Mgr. Pavla Navrátila, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pokud máte zájem zúčastnit se degustace a splňujete podmínky statutu výstavy, přihlaste se do 30. června na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., příp. tel 602 937 871.

Na spolupráci se těší Cech kyjovských vinařů.
Mgr. Pavel Navrátil
jednatel Cechu kyjovských vinařů