Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Promenáda červených vin 2012 - informace pro vinaře

7. 11. 2012 12:54

Forum Moravium o.s. a Město Velké Pavlovice pořádají pod záštitou Svazu vinařů ČR , s podporou Vinařského fondu ČR a ve spolupráci s Národním vinařským centrem VII. ročník jediné specializované soutěže červených a růžových vín v České republice. Soutěž se řídí Statutem promenády červených vín 2012.

Výběr vzorků se uskuteční ve dnech 14. – 16. listopadu 2012 v Turistickém informačním centru, Hlavní 9 ve Velkých Pavlovicích.

Přihlášku je nutno vyplnit elektronicky s využitím systému NVC: www.elwis.cz. Spolu se vzorky přivezte přihlášku, vytištěnou ze systému.

Hodnocení proběhne v prostorách Ekocentra Trkmanka, Nádražní 1 ve Velkých Pavlovicích dne 23. listopadu 2012.

Poslání a cíl soutěže:
• soutěžní porovnání a odborné zhodnocení červených a růžových vín s garantovaným původem na Moravě a ve středoevropském vinařském regionu s víny s původem v celém světě
• podpora produkce a prodeje co nejkvalitnějších vín s garantovaným původem na Moravě a ve středoevropském vinařském regionu
• zprostředkování komunikace mezi producentem a spotřebitelem vína

Určení soutěže:

Soutěž je otevřena pro všechna červená a růžová vína vyrobená z hroznů révy vinné, která splňují podmínky statutu.

Slavnostní prezentace výsledků soutěže a degustace pro veřejnost se uskuteční v sobotu 1. prosince 2012 v sokolovně ve Velkých Pavlovicích od 14:00 hodin.

Kontaktní osoba Ing. Pavel Veverka, mob.: 603 258 436.