Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Moderní vinař - vzdělávání pro úspěch na současném trhu

2. 7. 2012 13:08

Národní vinařské centrum, o.p.s. připravuje moderní formu vzdělávání o vinařství. Jedná se o kombinovanou formu studia - e-learningový kurz, který bude doplněn praktickou částí. Kurz bude probíhat pod názvem „Moderní vinař - vzdělávání pro úspěch na současném trhu“ a je určen pracovníkům a podnikatelům ve vinařství a vinohradnictví.

Výhodou e-learningu je zejména jeho dostupnost a časová flexibilita studia. Zájemci si budou moci nastudovat jednotlivé kapitoly v domácím prostředí a v libovolném termínu. Probírána budou základní témata týkající se vinohradnictví, vinařství, vinařské legislativy a marketingu. Nastudování učiva bude ověřováno testy za jednotlivými kapitolami. Po dokončení studia se studenti budou moci přihlásit na praktickou část, na níž budou zopakovány poznatky z e-learningu, předvedeny úkony z vinařské laboratoře a bude prováděn i individuální nácvik úkonů s vinařskou laboratoří. Studium bude zakončeno závěrečnou zkouškou.

Zpřístupnění kurzu široké veřejnosti v červnu 2013 budou předcházet dva pilotní běhy (předběžně v prosinci a dubnu), jejichž cílem bude ověření funkčnosti a nastavení e-learningu a získání zpětné vazby na vytvořený kurz. Zájemci o účast na pilotních bězích se mohou přihlásit u koordinátora projektu Ing. Petra Gondáše. Aktuální informace o projektu bude možné po zprovoznění získávat i na stránkách kurzu www.moderni-vinar.cz.

Na tvorbu a pilotní odzkoušení kurzu získalo NVC finanční podporu v rámci globálního grantu Jihomoravského kraje v Operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, číslo projektu CZ.1.07/3.2.04/03.0047. Partnerem projektu je Svaz vinařů České republiky.

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.