Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Jihomoravské dožínky - informace pro vinaře

13. 8. 2011 09:17

Vážení vinaři, dne 3 září 2011 se v areálu klášterní zahrady na Mendlově náměstí v Brně pořádá letošní ročník „Jihomoravských dožínek“. Součástí akce budou i prodejní expozice různého zboží a pestrý komponovaný program ve spolupráci s JMK, Regionální agrární komorou Jihomoravského kraje, městem Brnem a mnoha dalšími partnery. Současně bude probíhat i den otevřených dveří v sousedním pivovaru Starobrno, což dává příslib silné účasti lidí na obou akcích. Vystoupí zde i různé hudební skupiny mj. Čechomor nebo Divokej Bill. Celá akce bude široce propagována.

Vinařský fond byl organizátory akce požádán o zajištění a zorganizování vinařské prezentace. Obracíme se proto na Vás s nabídkou možnosti Vaší účasti na této akci. Šlo by především o přímý prodej lahví s vínem návštěvníkům slavností. Současně je samozřejmě možná i ochutnávka nabízených vín návštěvníkům dožínek ať již zdarma nebo za poplatek (záleží na Vašem uvážení). Možný je i prodej burčáku (z tuzemských hroznů). Doporučujeme, abyste si pro potřebu ochutnávek na tuto akci vzali vlastní degustační sklo! V záloze budeme mít i plastové degustační kelímky, nicméně nalévání do skla působí lépe a seriózněji. Celá ochutnávka probíhá ve Vaší vlastní režii, takže ceny vína i vzorků si určujete sami. Účast vinařů není nijak zpoplatněna ani od Vinařského fondu ani od organizátorů.

Prezentační stoly jednotlivých vinařství budou umístěny ve stanu, který bude buď otevřený nebo částečně uzavřený dle počasí.

Vinařský fond pro tuto akci zajistí:

• prezentační stan
• prezentační stoly
• led na chlazení vín
• příslušná dopravní povolení pro návoz a odvoz vína (vjezdy do pěší zóny apod.)
• plastové degustační pohárky
• označení stolů
• vystřikovačka

Přihlášené vinaře žádáme pouze o zabezpečení:

• vlastní obsluhy k prodejním místům
• svoje reklamní bannery a propagační materiály
• vlastní chladiče na víno
• vlastní degustační sklo


V případě zájmu o účast na této akci, zašlete prosím závaznou přihlášku elektronicky na
e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Účast na akci je z kapacitních důvodů omezena na pouze pět vinařství a přednost dostanou ti, kteří se přihlásí rychleji. V případě dotazů ohledně organizace a zajištění akce jsme Vám k dispozici na výše uvedené mailové adrese, nebo na tel.: 606 601 847.


Ing. Jaroslav Machovec
ředitel VF

Jižní Morava se pro rok 2020 stane centrem světového vinařství

6. 5. 2019 09:40, Pro veřejnost

Brno bude v roce 2020 hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles. V neděli 5. května to po závěrečném zasedání hodnotících komisí ve švýcarském Aiglé, kde se ...

Vína z Moravy, Vína z Čech