Menu

Vína z Moravy, Vína z Čech

akce a novinky

Galerie Rýnského ryzlinku České republiky, Bzenec 2011

21. 7. 2011 11:31

Vážení vinaři,
dovolte, abychom vás seznámili s přehlídkou vín, která se specializuje pouze na jednu odrůdu a to Ryzlink rýnský.
Výstava je pořádána již desátým ročníkem, kdy v předcházejícím ročníku se podařilo shromáždit přes 400 vzorků vín ze všech vinařských oblastí České republiky a ze zahraničí konkrétně - Německa (Mosela, Rheigau, Rheinhessen), Rakouska (Wachau, Weinviertel), Alsaska a Slovenska.

Všechna tato vína osobně přebíráme u vinařů na základě jejich doporučení. Organizátorem výstavy je občanské sdružení „Galerie Rýnských ryzlinků“ ve spolupráci s městem Bzenec. Výstava je pořádána v srpnu jako součást tradiční Bzenecké pouti.

Hodnocení vín probíhá dle mezinárodní tabulky O. I. V. 100 bodovým hodnocením, vždy pod dohledem uznávaného vinařského odborníka. Celý proces příjmu vzorků, hodnocení a vlastní výstavy se řídí „Statutem Galerie Rýnských ryzlinků“ , který je možno shlédnout na www:galerierr.info.
Pro vaši informovanost uvádíme, že při výstavě v roce 2010, během dvou dnů výstavy ve Bzenci ochutnalo vystavená vína přes 900 návštěvníků. Upozorňujeme, že pořadatelé nepožadují žádnou finanční úhradu, svoz vzorků zajišťujeme formou osobní návštěvy u vinaře.
V případě, že máte zájem o prezentaci vašich Ryzlinků rýnských prosíme o zaslání zprávy na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo mobil 603 579 303 p.Petr Kunc.
Následně se s vámi budeme kontaktovat a upřesníme termín svozu vzorků případně další podrobnosti. Jestliže máte zájem o účast na hodnocení prosíme o uvedení do vaší zprávy.

Výstava bude probíhat podle harmonogramu:

svoz vzorků ............................. do pátku 29. července 2011
hodnocení vín .......................... úterý, středa, čtvrtek 2.-3.-4.. srpna 2011 v 18,00hodin
výstava ve Bzenci..................... 12. – 13. srpna 2011

Děkujeme Vám za pozornost, kterou věnujete výstavě, řadící se mezi stěžejní specializované přehlídky českých, moravských a zahraničních Ryzlinků rýnských.


Za občanské sdružení „Galerie Rýnských ryzlinků“ - Oldřich Kuchař, Petr Kunc, Ing. Miroslav Kunc

Za Město Bzenec - Pavel Čejka, starosta

Naši vinaři přivážejí z Paříže 54 medailí

9. 3. 2019 06:25, Pro tisk

Moravští a čeští vinaři uspěli na první velké mezinárodní soutěži roku. Na 25. ročníku prestižní soutěže Vinalies Internationales, která se každoročně odehrává v Paříži, získali 23 zlatých a 31 s ...

Vína z Moravy, Vína z Čech